Szukam komponentu..

0

Poszukuję komponentu do płynnego przejścia między obrazkami (np poprzez zanikanie jednego i pojawianie się drugiego). Z góry dziękuje :)

0

Możesz takie cacko znaleźć na Torry.net [krzyk]
Tam jest wszystkiego pełno...
A nazwa to HarmFade :-)

0

cześć :)
tak <ort>zerknołem </ort>z ciekawości tutaj i dobrze:))

<ort>Ściągnołem </ort>ten komponent by go "obsłuchać" i dać diagnozę :)) Jest dobry ! Obrazki "przenikają" się w tempie podanym przez użytkownika... ale nie mogę doszukać się opcji by to "przenikanie" staneło w pewnym miejscu czego efektem byłoby widok jednego i drugiego obrazka po 50% widoczności - jak to można uzyskać w programach graficznych z wykorzystaniem warstw Byłoby dobrze jakby można bylo ustalić stopień "przeniknięcia" od 0-255 Może takie coś jest ? Proszę o podpowiedź beemx - a może ktoś inny to wie ??
0

Jest sporo komponentów do tego przeznaczonych poszukaj na tych stronach które Ci dałem a jak nic nie znajdzizesz to nasz największy przyjaciel = <url>www.google.pl</url&gt;

0

Witaj...
Chodzi Ci o fade pomiędzy dwoma zdjęciami (transparent)... Istnieje oczywiście taki komponent, który może to wykonać. Jego nazwa to TPicShow (wersja 2.3). Dodam jeszcze, że styl o numerze 118 odpowiedzialny jest za efekt fade. Poza tym dołączone jest do niego demo, podobnie jak do THarmFade, także można się szybko zaznajomić ze wszystkimi opcjami (a w przypadku TPicShow jest ich wiele).
Jak zawsze google.com d best friend @~~
[cya]

0

Dziękuje Wam ślicznie <full z dębowej beczki> :))

0

Inter nie wiem czy szukales tego samego?
Ja szukam sposobu na polprzezroczystosc w Delphi. Czy ktos z was moglby mi pomoc.

0

Półprzeźroczystość CZEGO? Formy, obrazka, komponentu??

Jak obrazka, to bym najchętniej odesłał do scanline'a, bo wtedy możesz zrobić wszystko, co ci się zażyczy, w tym i alpha blending.

0

Sorry.
Myślałem żeby zrobić półprzezroczystego Shape'a, ale chętnie przeczytałbym poradę o formy albo obrazka. Półprzezroczystego Shape'a ale nie z formą tylko z "pulpitem". Czyli nie że będzie pół Shape, pół Forma tylko pół Shape, pół pulpit i inne okna (które są pod nim).
Czy da się to zrobić bez rzadnego dodatkowedo komponentu. Jeśli nie to jaki (i jak) uŻyć? Skad go mozna pobrać?
Z góry dzięki :) .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0