Problem ze Scaled

0

Więc jest tak : mam właściwość scaled formy ustawioną na false, mam też bezpośrednio na tej formie kilka lebeli, oraz panel, na którym podczas włączania programu tworzone jest kilka labeli dynamicznie. Font.size każdego labela jest takie samo, zarówno tych tworzonych dynamicznie, jak i tych wstawionych podczas pisania. Uruchamiam program i wielkość czcionki wszystkich labeli jest taka sama (wizualnie). Potem wyłączam program, przestawiam w Panel sterowania|Ekran|Ustawienia|Zaawansowane|Rozmiar czcionki na Duże czcionki (120 DPI). I po włączeniu programu te labele wstawiane bezpośrednio na formie mają czcionkę takiej wielkości jak poprzednio, natomiast te tworzone dynamicznie na panelu są większe. Jak zrobić, żeby były takie same?

0

Moze one pobieraja te dane z formy, a forma "z windowsa", moze wystarczy wczytac wlasciwosci font zanim zaladujesz komponenty?

0

we właściwościach formy, we właściwościach czcionki ustaw wysokość na liczbę dodatnią (domyślnie jest to -11 więc przestaw na 11) wtedy wielkość czcionek nie będzie się zmieniała w zależności od ustawień windowsa ...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0