DLL... ??

0

Witajcie... zaczynam 'zabawę' z dllkami, napisałem pierwszą bibliotkę (heh, wyświetla messagebox, nic wielkiego) no i mam problem... przy kompilowaniu wyskakuje komunikat: "Cannot debug unless a host application is defined. Use the Run|Parameters... dialog box"... O co biega ? Jaką mam wybrać aplikację hosta ? :/
Pozdrawiam
Theriel

0

Ten komunikat informuje, że debugger nie może uruchomić samej biblioteki, co próbujesz zrobić, wciskając F9. Kompiluj poprzec Ctrl+F9 lub zignoruj ten komunikat, bo biblioteka i tak się kompiluje.

0

po pierwsze 1 slowo jakie powinno byc w pliku glownym (dpr) to slowo: library, mi automatycznie wykrywa nazwe.... jesli tego nie zrobi u ciebie to bierzesz run>parameters. w polu Host Application wpisujesz nazwe pliku wynikowego, tutaj project1.dll (przykladowo), powinno dzialac.

// masz racje, moze sie myle ale takie cos sie pojawia jesli z library robisz program...
(dlatego tak to opisalem wyzej..., jak zmienialem lib. na program to musialem takie cos zrobic (wpisac project1.exe))

0

Musisz wybrac aplikacje która bedzie używała twojej biblioteki. Przecież sama biblioteka jest tylko zbiorem procedur i funkcji (najogólniej mówiąc) których nie da sie w żaden sposób uruchomić bez użycia zewnetrznego programu. Scieżke do tego programu wpisujesz w Run>Parameters... w polu Host Application.

[hmmm, nie ten refleks :-D - jestem 3 ]

0

Heh, dziekuję naprawdę i przepraszam za głupie pytania...

dop. Powinniście być w Księdze Guinessa, za prędkość odpowiedzi na forum...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0