Zgodność systemów

0

Jak napisać prog aby był kompatybilny ze wszystkimi OS np. por 98 i XP działał poprawnie? :(

0

Ze wszystkimi, to się nie da :)
Ale jeżeli bierzesz pod uwagę jedynie Win95/98/ME/NT4/2K/XP to się da.
Jeżeli pisesz w Delphi to generalnie one już są zgodne z tymi systemami. Jeżeli używasz jakiś funkcji WinAPI to musisz w ich opisach sprawdzać, czy nie ma tam jakiś spacjalnych właściwości przy poszczególnych systemach.

Z tego co pamiętam, to w D7 jest opcja alphablendingu. Zapomnij o niej. To jedynie 2K/XP obsługuje. Najlepiej pisać pod 95, ma się największe szanse, że na innych też pójdzie, o ile nie wymaga bezpośredniego dostępu do podzespołów komputera.

0

Wielkie dzieki za pomoc. Ale ja pisze w D6 Personal. A co do zgodnosci to programik napisalem, ale on dziala poprawnie pod 98 a pod 2000 i XP nie dzialaja wszystkie funkcje. I jak to oprawic nie wiem. Funkcje to exec. I nie działaja. Sa jakies funkcje zgodne pod tymi OS'ami bo np wylaczenie myszy, klawiaurki, monitora nie dziala wylaczenie kompa pod 98 to wylogowanie pod XP. Jak sie nie myle :P

0

Zawsze możesz sprawdzać, z jakim systemem masz do czynienia, i w zależności od tego wykonywać inne operacje. Chodzi mi oczywiście o wersję Windowsa.

0

W windows XP nie można programowo zamknąć systemu tak jak w Win9x. Trzeba mieć do tego uprawnienia :)
Jeżeli chcesz dokładniej wiedzieć, jak to zrobić, to gdzieś w źródłach widziałem taki programik :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1