bios

0

jak mozna skasowac pamieć bios'a????

0

W DELPHI?! Ekhm.... Żeby całkiem wymazać dane BIOSu, trzeba wyłączyć komputer (nie mówię o jakiś nietypowych płytach, w których jest to możliwe do zrobienia programowo, ale to ewenementy), a wtedy trudno o to, żeby działał jakikolwiek program... Najlepiej przestawić zworkę czyszczącą na 5 minut lub wyjąć baterię na kilka godzin.

0

ale na pewno mozna wykonac to za pomoca delphi, kiedys wdzialem taki program "KILLCMOS" resetował pamięć cmos , tylko nie wiem czy ten program nie byl przypdakiem napisany w c, ale chyba mozna w delphi

0

Gdyby można tak było, to pewnie wszyscy byśmy dawno mieli biosy pokasowane przez jakieś programiki destrukcyjne.

0

a czarnobyl [cih] jakos musial to zrobic

0

Bo się ładował do pamięci przed startem Windowsa i przejściem w tryb chroniony, przez co miał dostęp do wszystkich portów i przerwań sprzętowych.

0

a bawiles sie kiedy programem killcmoc?? wlaczales go i wciaksles buttona i uruchamial sie pnowanie z zresetowana pamiecia cmos

0

Programy mogą kokoRZystaćystać ze sterowników (vxd, sys) i przez to miec dostęp do wszystkich portów, przerwań (chociaz nie wiem po co to do kasowania BIOSu) i obszarów pamięci. Niestety vxd nie da się napisac w Delphi.

0

To w końcu co chesz skasować? Zawartość CMOS'u czy kod BIOS'u.

0

Jak Ty chcesz sie dostac poprzez program napisany w delphi do biosu..? ;]]
Assembler czlowieku, WinCIH (czarnobyl), byl przeciez napisany w asmie (no, napewnie nie w Delphi), zobacz sobie kod czarnobyla, lata gdzies po sieci.

0

To w końcu co chesz skasować? Zawartość CMOS'u czy kod BIOS'u.

Chodzi mu o CMOS (chociaż sam tego nie wie :)), bo BIOSu skasować się nie da (co najwyżej nadinstalowane poprawki, ale po ich usunięciu i tak zostaje wersja fabryczna).

0

Ja wiem o co mu chodzi, ale ja sie jego pytałem...

0

Po pierwsze CIH zapisywał się do pamięci FLUSH BIOSu. Po drugie z tego co tu widze chcesz zrestartować CMOSa.
Jeżeli program ma działać pod win 95/98 to spróbuj zrobić coś takiego

asm
PUSH AX
MOV AX,02
OUT 70h, AX
OUT 71h, AX
POP AX
end;

Powinno to zreseteować BIOSa, ale na 100% nie jestem pewien. Owa procedura zmienia 2 bajt w pamięci CMOSa na wartość 2. Każdą zmianę trzeba zakończyć zapisaniem sumy kontrolnej do CMOSa, jeżeli tego nie zrobimy to BIOS go zresetuje, tak więc powinno działąć, ale jeżeli nie to zrób pętlę, która na powyższym przykładzie, będzie zerowała wszystkie bajty w pamięci CMOS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1