bios

0

jak mozna skasowac pamieć bios'a????

0

W DELPHI?! Ekhm.... Żeby całkiem wymazać dane BIOSu, trzeba wyłączyć komputer (nie mówię o jakiś nietypowych płytach, w których jest to możliwe do zrobienia programowo, ale to ewenementy), a wtedy trudno o to, żeby działał jakikolwiek program... Najlepiej przestawić zworkę czyszczącą na 5 minut lub wyjąć baterię na kilka godzin.

0

ale na pewno mozna wykonac to za pomoca delphi, kiedys wdzialem taki program "KILLCMOS" resetował pamięć cmos , tylko nie wiem czy ten program nie byl przypdakiem napisany w c, ale chyba mozna w delphi

0

Gdyby można tak było, to pewnie wszyscy byśmy dawno mieli biosy pokasowane przez jakieś programiki destrukcyjne.

0

a czarnobyl [cih] jakos musial to zrobic

0

Bo się ładował do pamięci przed startem Windowsa i przejściem w tryb chroniony, przez co miał dostęp do wszystkich portów i przerwań sprzętowych.

0

a bawiles sie kiedy programem killcmoc?? wlaczales go i wciaksles buttona i uruchamial sie pnowanie z zresetowana pamiecia cmos

0

Programy mogą kokoRZystaćystać ze sterowników (vxd, sys) i przez to miec dostęp do wszystkich portów, przerwań (chociaz nie wiem po co to do kasowania BIOSu) i obszarów pamięci. Niestety vxd nie da się napisac w Delphi.

0

To w końcu co chesz skasować? Zawartość CMOS'u czy kod BIOS'u.

0

Jak Ty chcesz sie dostac poprzez program napisany w delphi do biosu..? ;]]
Assembler czlowieku, WinCIH (czarnobyl), byl przeciez napisany w asmie (no, napewnie nie w Delphi), zobacz sobie kod czarnobyla, lata gdzies po sieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1