Wątek zablokowany 2017-07-17 16:15 przez furious programming.

Co to parser?

0

No właśnie... Czy ktoś może mnie oświecić? Co to parser?

0

Program interpretujący dane wejściowe i dzielący tak, żeby były zrozumiałe dla następnych w kolejności mechanizmów przetwarzania, np. w Delphi (najprawdopodobniej) kod jest napierw przerabiany przez parser, żeby był zrozumiały dla kompilatora (rozdzielenie bloków kodu itp). Z kolei języki skryptowe są wykonywane bezpośrednio przez parser.

[dop]
Berl: jak najbardziej, to jest parser.

0

Łał!! To ja napisałem mikroparser!!
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.html?id=41981

0

Jak najbardziej to nie jest parser, jak również twoja definicja parsera jest błędna.
Parser to ta część kompilatora, interpretera lub innego narzędzia, która sprawdza poprawność syntaktyczną wprowadzanych danych. To, że zwykle oprócz tego rozdziela tekst do łatwiejszej formy, a czasem także jest zintegrowany z analizatorem leksykalnym i semantycznym to już inna bajka.
W przedstawionym kodzie nie ma sprawdzania poprawności składniowej (nie wspominając już o tym, że zawiera ona błędy), bo też takowej nie potrzeba (każdy łańcuch wejściowy jest poprawny, chyba, że przyjąć za błędne wyrażenie złożone z jednej spacji lub puste, ale wtedy także jest ono niepoprawne).

0

Dryobates: ok, fakt. Ale żeby bronić swojej opinii (prawie wszystkie parsery z którymi się spotkałem od razu przetwarzały dane do formy zrozumiałej dla dalszych elementów programu) podam taką sytuację: dane z założenia muszą być poprawne, żeby ta część parsera, którą opisałem była w stanie je przemielić. Jeśli w trakcietego procesu coś będzie nie tak - wiadomio, że dane są błędne. I jeszcze coś: jeśli program w ogóle nie sprawdza poprawności danych, to jak nazwać element, który właśnie w ten sposób je modyfikuje?

0

I jeszcze coś: jeśli program w ogóle nie sprawdza poprawności danych, to jak nazwać element, który właśnie w ten sposób je modyfikuje?

Lexer :)
I to co jest tam przedstawione to bardziej lexer niż parser. Jak wspomniałem: zwykle integruje się analizatory leksykalny, składniowy i semantyczny, ale nie jest to regułą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1