Okna na pasku zadań / dynamiczne tworzenie form

0

Witam, jak zrobić coś takiego jak ma gg, że forma główna nie znajduje się na pasku (to akurat umiem, bo jest w faq), a WSZYSTKIE pozostałe znajdują się na pasku zadań?

I drugi problem, czy nie ma ktoś jakis kursików, opisów dotyczących tworzenia dynamicznego form, bo mam z tym problemik ;], szczerze to nigdy wczesniej tego nie robiłem :)

0

Jakaś opcja w CreateParams. Nie pamiętam za dobrze, ale w starym FAQ chyba było coś o tym, w każdym razie efekt jest taki że dane okno ma status niezależnego od pozostałych (czyli belkę na pasku), gdy tymczasem należy do jednej aplikacji razem z tymi pozostałymi - czyli dokładnie to o co ci chodzi. Kiedyś coś takiego zrobiłem w jakimś programie i rozwiązanie było z 4p, ale jeszcze starego. (jak będę miał czas to rzucę do nowego FAQ trochę ze starego, mam je gdzieś na dysku, a nie całe jest w nowej wersji)

0

Jak wrzucisz to daj znać listownie albo na gg :>

0

Hmmmm.... cholernie tego dużo, a w tym nowym FAQ trudno się połapac (ża dużo na jedną stronę, poza tym kategorie by się przydały), a nie chcę wrzucić czegoś co już jest...

0

Łooo no to wyślij mi faq na [email protected] :)

0

type
TForm2 = class(TForm)
{ ... }
protected
procedure CreateParams(var Params: TCreateParams); override;
end;

procedure TForm2.CreateParams(var Params: TCreateParams);
begin
inherited CreateParams(Params);
Params.ExStyle := Params.ExStyle or WS_EX_APPWINDOW;
Params.WndParent := GetDesktopWindow;
end;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0