sockety

0

jak zrobic takie cos:
jeste sobie komp w sieci lokalnej podlaczanej do netu przez sprzetowy firewall. jest sobie host w necie
i teraz chce nawiazac polaczenie miedzy nimi tzn. server i client moze wysylac i odbierac info.
cos podobnego do polaczenia przez gadugadu
czy wystarcza do tego zwykle sockety?
jak przez sockety eyslacc caly plik?

0

Jeśli jesteś za sprzętowym firewallem, to nie będziesz mógł odbierać połączeń, nawet przy użyciu dodatkowych komponentów, chyba że jest ustawione przekierowanie portów, wtedy trzeba by użyć komponentu indy (ics chyba też ma takie coś). Co do przesyłania plikow - na stronie jest artykuł o socketach właśnie z przykładem wysyłania plików.

0

Możliwe!!.Jesli się połączysz to musisz wykorzystac specjalny port na który firewall nic nie powie a właściwie prościej było by podszyć sie pod program np. svchost.exe wtedy na pewno cie przepuści!!.

0

Po pierwsze, wcale nie tak łatwo podszyć się pod windowsowe pliki. Są one używane przez windows, więc ich nie nadpiszesz. Poza tym, niektóre firewalle sprawdzają, czy przypadkiem program się nie zmienił od czasu, kiedy miał prawo się łączyć. Po drugie, mowa jest o sprzętowym firewallu.

0

no dobra ale jak to robi p. gg ze wysyla do klienta w sieci lokalnej ze przyszla nowa wiadomosc lub np. serwer kazaa przeszukuje zawartosc udostepnionego katalogu?
to nie sa cuda - to przeciez jakos da sie zrobic!

0

Oczywiście, ze się da. Jednak gg komunikuje się za pośrednictwem serwera message'ingu, który już nie stoi za żadną maskaradą. Także w programach p2p, możesz się łączyć tylko z kompami mającymi zewnętrzne IP.

0

czyli jak to zrobic?
jest sobie serwer i on wywoluje klientuf
jeden moze miec zew IP bo ma modem ale inny dzieli z kumplami SDI i maja routerka sprzetowego - czyli nie ma mozliwoscizainstalowania czegos na serwie.
a jak wyslac ten plik?
pakiety trzeba wysylac na IP, a IP jest jedno dla routera.
jak zrobic aby klient "wpuscil" ten pakiet do sibie?
czekam na pomysly,

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1