integer

0

czy zna ktos sposob aby liczbe np. 26 zamienic na 3 cyfrowa (026) i zeby ta liczba nadal byla intiger'em ub jakas inna zmienna oby tylko nie byla string'iem. wiem ze w string'u mozna ja zrobic to sprawdzajac dlugosc czy nie jest to 3 znaki a pozniej odczytac usowajac 1 znak, ale chodzi mi o cos innego niz string.

0

Heh... no wiec odpowiesz jest raczej prosta. NIE DA SIE. No bo nie ma czegos takiego jak integer 026

0

Pochwalony!
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz dodać do Integer'a np. 026. Więc coś takiego Ci nie wyjdzie ponieważ przy dodawaniu obcinane są pierwsze zera, więc 026 -> 26 :)

0

Napisz dokładnie w czym chcesz to wykorzystać. Sprubujemy ci pomóc.

0

sądze że chcesz tam gdzieś wpisywać tą zmienną i ładniej wygląda gdy będzą trzy cyfry, więc możesz wykorzystać string, troche bedzieszz miał kombinowania ale przed napisaniem tej zmiennej do np edita (czy gdzie tam chcesz) tej liczby to wtedy używasz stringa, a potem żeby wiedzieć jaka jest wartość tego pola to po prostu konwertujesz String na Integer (IntToStr), a potem jak chcesz znowu wpisać w edit'a to z powrotem zamieniasz integer na stringa i dodajesz zera na początku.
niewiem czy dobrze to napisałem i czy ktokolwiek mnie zrozumiał ;-)

0

wiem jak to zrobic w stringu i wcale nie jest tak duzo kombinowania, ale mialem nadzieje ze da sie to zrobic w np. int lub jakiejs innej zmiennej... ale trudno bedzie to w stringu... :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0