Część !!!

Piszę bazę danych klient-serwer i chciłabym zasięgnąć kilka rad:

Program klient ma łączyć się z Serwerem za pomocą gniazdek, chce użyć komponentu TQuery(najbardziej odpowiada moim wymaganią)
Proces ma polegac mniejwięcej tak:
Kllient przesyła dane(forma Recordu) na serwer, wtedy jest nadawana sygnature a następnie w formie zapytań zapisywana do bazy danych (TQuery). A w ostatniej fazie sygnatura jest wysyłana do klienta

Chciałbym ten proces zapisu danych na serwerze-użyć wątków aby aplikacja serwer mogła również działać jako klient(czyli mogła wykonywać te same czynności co klient) i aby szybciej działąła. Tylko mam obawy, nie wiem co może się stać gdy w tym samym czasie nastąpi zapis do bazy gdzieś czytałem, że w przypadku baz danych lokalnych może to spowodować uszkodzenie bazy danych. Gdyż mechanizm BDE będzie tylko na komputerze aplikacji serwer.
Jedyn rozwiązaniem jaki mi przyszedł do głowy to blokada, czyli po połączeni klient sprawdzi czy jest dokonywany zapis czy serwer jest wolny. Choć wiem że może to zwolnić proces zapisu.
<font color="red">
PYTANIE: Ale mam pytanie mechanizm BDE on kontroluje i zarządza bazą danych, więc jak może się zachować BDE Administrator jeśli kilkoma procesami będzie polecenie wpisu danych do bazy?
</span>

Nie mogę użyć już gotowych aplikacji Server typu InterBase ani MySQL gdyż wcześniej przed zapisem jest nadawana sygnatura a w aplikacji klient nie może być nadawana ponieważ sygnatura wygląda tak .// a pozatym ten program ma mi służyć w pracy a nie chce instalować aplikacji Serwer.

Mam też drugie pytanie :
<font color="green">
Klien łączy się z serwerem, jak serwer ma przesłać dane na klienta to robi się tak: (dokładnie nie pamiętam ale mniejwięcej tak) Client1.Connection[0].SendText() . Jak mam rozróżnić który klient przesyła informacje na serwer i mu odesłać:
</span>

Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi to przy logowaniu na serwer otrzyma numer i to mu zostanie przypisane.

Moje ostatnie pytanie:
Program ma mieć opcje przeszukiwania bazy- zasadę przeszukiwania znam ale proces jest troszkę dziwny:
Klient przesyła zapytanie(w formaie recordu dane) na serwer - serwer
przesyłą do bazy danych zapytania( przeszukiwanie przez SQL) a potem odsyłanie na klient zabranych informacji.

Wszystko mniej więcej wiem jak powinno to wyglądać, zapytania SQl znam i wiem że zapytania i rezultam jest w formie TStrings.

Ale nie wiem jako pomienienem przypisać zabrane dane przez TQuery do TStrings.

Prosiłbym o wskazówki, wyszukane błędy w projekcie, będę zobowiązany!!!

Dzięki zgóry za przeczytanie ogłoszenie i proszę o wyrozumiałośc chałotycznego języka... Pozdrawiam wszystkich [cya]

<font size="9">
<font color="darkblue">
P.S. Chciałbym poznać waszą opinie na temam książki DELPHI 4 KSIĘGA EKSPERTA. Tworzenie baz danych. Chciałbym poznać więcej infomacji na temat tworzeni baz i nie wiem którą książka jest lepsza gdyż znalażłem też dobrą DELPHI 6 Vadecum Profesjonalisty-tylko tam mniej informacji na temat tworzenia baz danych.
</span></span>