Jak wywołać funkcję napisaną w JavaScript w Delphi bez użycia TWebBrowser.

0

Załóżmy, że mam funkcję JS w zmiennej String. Jak ją wywołać i pobrać rezultat? Istnieje jakiś komponent?

2

Z tego co kojarzę (poparte przejrzeniem przed chwilą SO oraz netu) raczej się nie da w oparciu o "standardowe" mechanizmy wbudowane w Delphi ("For Running a JavaScript function you must use a WebBrowser component (Like TWebBrowser)"). Napisz, co chcesz konkretnie zrobić i co chcesz osiągnąć, być może uda się wymyślić lepsze rozwiązanie.

Ewentualnie możesz przejrzeć ten link, aczkolwiek nie miałem do czynienia z żadną z opisanych tam opcji, więc nic więcej nie powiem w temacie - https://community.embarcadero[...]n-your-delphi-10-2-tokyo-apps

1

Jest tego mnóstwo. Te lepsze są niestety płatne, ale niedrogie. W linku kolegi wyżej poszukaj.

2

Znalazłem jeszcze post How can I use Google Chrome's V8 JavaScript interpreter from Delphi?

W odpowiedzi jest wykorzystany natywny engine Windows z tego co widzę (nie pamiętam jak się nazywa).

0

Tylko pytanie Panowie, czy OP sobie z tym poradzi. Sam nie wiem, czy bym tak od razu ten temat ogarnął, nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności, a po pierwszym rzucie oka na linki z tego wątku nie miałem odczucia w stylu "a spoko, to jest trywialne". Patrząc na inne pytania @xenix33 mam wrażenie, że jest to osoba początkująca (aczkolwiek ambitna), więc nie wiem czy sobie poradzi. W każdym razie - jest to temat do ogarnięcia, ale wymaga trochę kombinowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0