[Delphi] DsgnIntf dla D7 Personal?

0

Mam pewien problem z modułem DsgnIntf. Znalazłem go tam gdzie powinien być, ale nie mogę go skompilować - delphi nie rozpoznaje wielu identyfikatorów, np. IDesigner. To pewnie dla tego, że mam wersję personal która nie obsługuje interface'ów COM, czy co tam jeszcze miało przedrostek "I". Czy istnieje jakaś wersja tego modułu dla D7P? Głupie ludzie :) robią komponenty które używają DsgnIntf a które są mi bezwzględnie potrzebne, w szczególności pakiet BUPack (polecam) przy użyciu którego zrobiłem kiedyś kilka programów (miałem wtedy pirackie D5 Ent.) i teraz nie mogę z nimi nic zrobić.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Jeszcze jedno (żeby nie zaśmiecać forum): Jak uzyskać uchwyt Canvasa paska tytułowego i obsługiwać takie z zachodzącyc w nim zdarzeń jak MouseMove, MouseEnter, MouseLeave, Click, DblClick i może jeszcze kilka innych, o ile to możliwe (o te wymienione mi chodzi przede wszystkim)

Ponownie dziękuję za wszelką pomoc.

0

Z tym modułem chyba w każdej wersji delphi były problemy :(

0

na http://www.borland.pl masz wsklazówke..tak samo na forum Vogel produkował sie parę razy o tym..poszukaj

0

Cóż, zerknąłem i znalazłem trochę jakiegoś bambolenia w pierdół ;-) z którego nic nie rozumiem. Po co niby rozdzielać kod, skoro jedna z części nadal używa tego pliku? Mógłby ktoś mi jasno wytłumaczyć, o co w tym chodzi?

0

na http://www.borland.pl masz wsklazówke..tak samo na forum Vogel produkował sie parę razy o tym..poszukaj

I teraz dodałem http://www.4programmers.net/view_faq.php?id=237 :P

0

Mało wyraźnie mówię, tzn. piszę? :) Wiem że to tam jest, ale nie pomaga, a przynajmniej nie do końca Skompilowany moduł faktycznie jest i działa, ale Delphi nadal wywala Undeclared Identifier przy np. TDefaultEditor i TClassProperty.

0

Przeczytaj arta jeszcze parę razy... Może to pomoże. Albo to wina programisty komponentu i bez tego modułu sobie nie poradzisz. Poszukaj nowej wersji komponentu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1