Lazarus źle wyświetla okna

0

Dlaczego gdy w Delphi otwieram "*.dproj" to mam w sekundę na ekranie wszystko: kod, formatkę, inspektor obiektów, wszystkie powiązane unity, itd. Tymczasem w Lazarusie jak pamiętam zawsze to było jakieś niespójne. Raz wyświetli wszystko, raz niektóre elementy, raz wcale. Można się nabawić nerwicy. Czy można coś zmienić w ustawieniach? Tak się dzieje na linuxie Mint, a w Windows już nie pamiętam jak to było.

0
didzni napisał(a):

Dlaczego gdy w Delphi otwieram "*.dproj" to mam w sekundę na ekranie wszystko: kod, formatkę, inspektor obiektów, wszystkie powiązane unity, itd.

Zapytaj embarcadero.

Tymczasem w Lazarusie jak pamiętam zawsze to było jakieś niespójne.

Jak pamiętasz? No to jak, mam odpowiadać na Twoje domysły, czy masz jakieś konkrety?

Raz wyświetli wszystko, raz niektóre elementy, raz wcale. Można się nabawić nerwicy.

Eee tam… u mnie działa normalnie, tak jak ma działać. Zawsze zapamiętuje liczbę okien i ich pozycję, a także pozycje karetek w edytorach, więc po ponownym otwarciu projektu (dwuklikiem na ikonę projektu) mam wszystko na miejscu i niczego nie muszę dodatkowo otwierać lub zamykać.

Pobaw się opcją z menu Tools/Desktops… – w Delphi też jest takie narzędzie. W razie czego, dane dotyczące sesji zapisywane są dla każdego projektu z osobna, w plikach .lps.


Najpierw sprawdź ustawienia, poeksperymentuj, a jeśli będziesz pewien, że środowisko nie działa prawidłowo, to najlepszym rozwiązaniem będzie przedstawienie problemu na ichniejszym forum i jeśli chłopaki potwierdzą błąd, to trzeba zgłosić to na bug trackerze.

0

Już wiem. Trzeba wcisnąć CTRL + F12 (moduły projektu) i tam można wybrać które okna mają być wyświetlane. Ale daję słowo harcerza, że na linuxie Mint Lazarus lubi nie wyświetlać niektórych okien, a najlepiej wcale.

0

Ctrl+F12 pokazuje listę modułów należących do projektu, nie żadną listę okien…

Podobna opcja to Shift+F12 – ta pokazuje listę formularzy należących do projektu.

0

Tak, tak. Listę modułów należących do projektu. Dziękuję za sprostowanie.

0

Jeśli chcesz, aby IDE zawsze pamiętało ostatni układ okien (z osobna dla każdego projektu), to wybierz z menu Tools/Desktops… i zaznacz fajeczkę przy polu Auto save active desktop. U mnie to śmiga bez problemów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1