[Delphi] kilka pytanek!!!

0
  1. Jak można stworzyć swój własny Highlighter do SynMemo/Edit. Mam na myśli swoisty słownik, do którego można wrzucać wyraze, które będą zaznaczane (podobnie jak składnia HTML). Czy ktoś już robił coś takiego??

  2. W readme do SynMemo napisali, że nie ma WordWrap z powodu niektórych zaawansowanych opcji edycji przez kolumny czy coś takiego. Czy nie można jakoś tych opcji wyłączyć i zrobić zawijanie wierszy tak jak w memo czy synedit?

  3. Czy ktoś zna jakieś strony www , gdzie mogę uzyskać jak najwiecej różnych funkcji i procedur szyfrowania tekstu?

  4. Jak zrobić CheckBox w Menu ?

  5. Mam problem ze SpeedButtonami i Glymphami. Otóż zrobiłem glympy i na windowsie XP wyglądają one normalnie (kolor ToolBara ładnie się z nimi komponuje). Ten sam program pod Windows 98 SE niektórre ikony rozmazuje (pokazuje lekkie zmiany kolorów na około Gkympha). Czemu pod XP ładnie pokazuje a na 98 nie? - jak to rozwiązać ???

  6. Może by zrobić konkurs na nowe logo 4p. Ktoś coś mówił, że ma być nowa oprawa graficzna, jednak jakoś jej nie widać. Zrobiło by się konkurs i wybrało by się najlepsze logo!

0

ad. 4
Zaznacz pozycję Menu i w Object Inspectorze ustaw AutoCheck na True. Teraz możesz pozycję w Menu zaznaczać (Checked = True/False) :-)

0

http://www.4programmers.net/download.php?id=13

Tam są tylko przykłady prostych słów, a ja chcę całe procedury i funkcje!

0

<font color="green">Zaznacz pozycję Menu i w Object Inspectorze ustaw AutoCheck na True. Teraz możesz pozycję w Menu zaznaczać (Checked = True/False) </span>

Hmm- dziwne ale nie mogę tego znajść - mógłbyś dać dokładniejsze namiary?

0

ad menu

onClick

Menu1.checked:=not (Menu1.checked);

0

<font color="green">Menu1.checked:=not (Menu1.checked);</span>

Czy to oznacza, że nie można zrobić tak:

menu1.checked:=false ??

0

AD1. Ja robię podobny program służy do tego TSynGeneralSyn

Można z tym False.

0

Czy to oznacza, że nie można zrobić tak:

menu1.checked:=false ??

Nie mozna bo jak klikniej jeszcze raz to się nie zaznaczy ponownie :]

0

Nie mozna bo jak klikniej jeszcze raz to się nie zaznaczy ponownie :]

Można dać:

checked:= not checked; :)

Mam problem ze SpeedButtonami i Glymphami. Otóż zrobiłem glympy i na windowsie XP wyglądają one normalnie (kolor ToolBara ładnie się z nimi komponuje). Ten sam program pod Windows 98 SE niektórre ikony rozmazuje (pokazuje lekkie zmiany kolorów na około Gkympha). Czemu pod XP ładnie pokazuje a na 98 nie? - jak to rozwiązać ???

Może używasz ikonek true color? A jeśli są to bitmapy, to różnica jest pewnie dlatego, że w różnych windowsach różne są kolory okienek, dlatego tła nie rób szarego, a najlepiej różowe (255, 0, 255) i ustaw, żeby ten kolor był przezroczysty :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0