Najlepszy natywny sposób na łączenie się z SQLite w Delphi XE2

Odpowiedz Nowy wątek
2015-02-16 21:33
0

Szukam najlepszego sposobu na operowanie na lokalnej bazie SQLite w Delphi XE2 (wyższe wersje Delphi nie wchodzą w grę). Z SQLem w Delphi raczej u mnie słabo i nie wiem jaka technologia jest do tego celu najlepsza.
Raczej nie będę mógł skorzystać z zewnętrznych bibliotek/komponentów poza bezpośrednim użyciem DLL albo tego co jest już na pokładzie, ale jeśli byłoby coś nie dużego do zastosowań komercyjnych to polecajcie - czytałem o ZeosLIB czy to najlepsza alternatywa? Używałem daaaawno temu FreeDac, ale nie jest rozwijane i nie wiem jak wygląda sprawa licencji.
Z artykułu SQLite w Delphi mógłbym pobrać te unity, ale klasy wydają się dość ograniczone a chciałbym użyć czegoś co pozwoli mi bindować zapytania tak żeby wyeliminować SQL injection. Widziałem też takie video

ale niestety nie zadziała to z XE2 czy inne standardowe komponenty pozwolą na używanie SQLite np. ADO? Czy ktoś używał tego https://github.com/indasoftware/SQLite3-Delphi-FPC ?
Wiem, że mógłbym sam testować te biblioteki po kolei, ale wyjątkowo słabo u mnie z czasem a może ktoś już to zrobił wcześniej. Nie potrzebuje detali użycia tylko informacji co jest warte uwagi.
Rzeczy, które muszą być: obsługa Unicode, darmowa do zast. komercyjnych, bezpieczeństwo (ochrona przed SQL injection).
Szybkość i inne parametry nie są kluczowe

Pozostało 580 znaków

2015-02-17 15:30
danny

nowsze delphi to FireDac, w twoim wypadku odpowiedz brzmi ZeosLib - testowalem, dziala dobrze.

Pozostało 580 znaków

2015-02-27 10:28
Biały Pomidor
0

Potwierdzam: FireDac jest najlepsze do łączenia się z jakąkolwiek bazą danych

Pozostało 580 znaków

2015-02-27 13:22
0

Polecam DISQLite3 - http://www.yunqa.de/delphi/doku.php/products/sqlite3/index

Komercja, przystosowana do najnowszych wersji SQLite, aktywnie rozwijana, support pierwsza klasa, fajne narzędzia pomocnicze.


Pozostało 580 znaków

2015-03-01 23:45
0

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Niestety sposób łączenia się z SQLite został mi po prostu narzucony i musiałem skorzystać z prostego wrappera opartego na https://github.com/indasoftware/SQLite3-Delphi-FPC . Bawiłem się też w domu ZeosLIB'em i gdybym ja miał wybierać to padło by właśnie na te komponenty.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0