Zmiana nazwy programu już po kompilacji

0

Witam was czy dałoby się zmienić nazwę (na górnym pasku obok ikonki)programu po skompilowaniu chodzi mi czy jest jakiś program co pozwala zmienić nazwę programu w Delphi i bez konieczności zmiany kodu programu. Pomoc mile widziana :)

2

Program ResourceHacker da radę.
Wczytujesz do niego exe-ka, w drzewku wybierasz RCData i szukasz gałęzi o nazwie w stylu "TForm1" lub "TMainForm", rozwijasz to drzewko, zaznaczasz tą "gwiazdkę". Oczom twoim ukazuje się dfm-ka głównej formy zaczynająca się w stylu "object Form1: TForm1" lub "object MainForm: TMainForm". Szukasz pola "Caption" i je zmieniasz.

Potem klikasz przycisk "Kompiluj skrypt" i zapisujesz exe-ka pod tą samą nazwą lub inną.

Jeśli masz dużo szczęścia i program po uruchomieniu nie zmienia Caption-a, to twoja zmiana będzie widoczna na pasku programu.
Jeśli exe-k został skompresowany UPX-em, to go musisz najpierw rozpakować, jeśli został zabezpieczony przed grzebaniem jakimś przyzwoitym programem, to zapomnij o zmianie Captiona.

1

Jeśli ma to być stricte Delphi to stary DeDe (Powodzenia w szukaniu tego zabytku) albo IDR programy te są ściśle nakierowane na programy napisane w Delphi z tym, że DeDe nie jest już rozwijany (działa do mniej więcej Delphi 7) a na temat IDR może powiedzieć ci coś więcej @olesio bo z tego co pamiętam używał.
Natomiast jak już tu @marogo wspomniał ResHack jest idealny do edytowania wszelkich zasobów (nie tylko napisanych w delphi) i z doświadczenia wiem, że jest bardziej stabilny niż wspomniany DeDe

0

Tak, DeDe to przeżytek. Mam go jeszcze na dysku, ale nie używam. Kiedy ostatnio potrzebowałem coś szybko zreversować pod Delphi, to użyłem IDR. Jest o tym nawet tutorial na moim blogu. Gdzie poprawiłem nieco JCF.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0