Delphi Chromium (DCEF3) - czy warto korzystać z tego komponentu?

0

Witam. Mam problem z tym komponentem. Staram się przejść z TWebBrowser IE na jakiś inny silnik, byle by nie był to IE. Znalazłem DCEF3 czyli Delphi Chromium. I zauważyłem już pierwszy problem: wyciek pamięci przy zamknięciu programu (podobno to stary problem).

Warto korzystać z tego komponentu? Bo z tego co widzę to chyba brak tu aktualizacji, czyli za x czasu mogę zostać na lodzie, lub być zmuszonym do powrotu do TWebBrowser?

Proszę o jakieś rady.

0

Przede wszystkim nie napisałeś z jakiego powodu chcesz porzucić TWebBrowser. Czyżby tylko "bo to przecież IE"? W każdym razie nie nie sądzę aby dobrym pomysłem było przechodzenie na nie rozwijany (jak piszesz, bo ja tam widzę pliki datowane na drugą połowę zeszłego roku są nawet do Delphi XE5 to nie jestem taki pewien czy projekt został porzucony czy to chwilowa przerwa) komponent. Ale jak napisałem na początku aby w ogóle sensownie dyskutować czy przechodzić czy nie trzeba znać powody dlaczego chcesz to zrobić.

0

Ogólnie rzecz biorąc w tym komponencie będzie uruchamiana w miare nowoczesna strona html5 i jquery. Natomiast TWebBrowser jest uzależniona od systemowej przeglądarki IE. Niektórzy mają jeszcze IE 6 co przy wielu dzisiejszych stronach wyrzuca błędy javascript. Problematyczne jest wymuszanie na odbiorcy aktualizacji przeglądarki.

Kompatybilność IE względem innych przeglądarek też sporo ma do życzenia.

1

Zmuszanie do aktualizacji IE to żaden problem (a wręcz na korzyść użytkownika) i moim zdaniem ma to większy sens niż zwiększanie objętości aplikacji o ~60 MB (tyle ważą potrzebne do Chromium biblioteki). Niestety o ile jak napisałam aktualizacja to nie problem to problemem jest to że MS olał użytkowników XP kilka lat przed końcem końcem okresu wsparcia technicznego i nie wydaje aktualizacji IE dla tego systemu (ostatni kompatybilny z XP był IE 8 którego kompatybilność z HTML 5 jest praktycznie zerowa) . Uważam że o jeżeli inne rzeczy nie stanowią problemu to warto zachować kompatybilność aplikacji z Windows XP a w takim wypadku może i faktycznie lepsze to Chromium chyba, że masz wpływ na treść strony to może by się pokusić o zrobienie wersji kompatybilnej ze starszymi przeglądarkami.

0

ja uzywam chromium jako osadzonej przeglądarki dla HTML5. Smiga to fajnie.

0

Panowie, wiem że wątek jest nieco przestarzały, ale problem z TWebBrowser jest w zasadzie nie do naprawienia. Na chwilę obecną, aż do wersji Delphi 10, komponent TWebBrowser powoduje wycieki pamięci, a niezależnie od użytych technik nie da się uniknąć zagospodarowania całej pamięci a potem crashu systemu (por. np. tutaj:.

Jestem przed próbowaniem innych komponentów, zamierzam przetestować Embedded Web Browser, TChromium i inne które znajdę. Czy ktoś z Was już korzystał z takowych np. w kwestii JS i dynamicznie tworzonych stron? Jakieś polecenia?

I co macie na myśli pisząc o aktualizacjach IE? W czym to może pomóc dla samego programu?

Dziękuję i pozdrawiam

EDIT: TChromium działa bez zarzutu. :) Nie ma co debatować nad bugiem który od 10 lat nie jest naprawiony, skoro jest alternatywa która śmiga bez problemu. Polecam każdemu!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0