Jak w Delphi XE2 zrobić obsługę FTP przez SSH?

0

Naprowadźcie mnie, bo dłubię w Googlu i zaczyna mi się mieszać.

Jak w Delphi XE2 zrobić obsługę FTP przez SSH ? Wiem, że są gotowe komponenty, które to robią (SecureBridge DevArta, albo IP*Works SSH od nSoftware), ale projekt jest maluteńki (z maluteńkim budżetem), robiący jedno proste pobranie pliku z FTP po SSH, który dalej jest przetwarzany.

0

co masz na myśli pisząc ftp przez ssh? Chodzi Ci o tunel po ssh do serwera ftp? Jeśli tak to każdy klient ftp powinen to obsłużyć a jeśli tak to indy, synapse, ics. Jeśli masz natomiast na myśli sftp (co na pewno nie jest ftp) tylko częścią protokołu ssh to z tego co pamiętam synapse też to obsłuży - tu masz nawet gotowca do sftp (do ftp zresztą też)

0

NO właśnie dlatego napisałem, że dostaję mętliku, bo znalazłem informacje na stackoverflow, że FTPoverSSH to nie to samo co SFTP (które działa o ile mi wiadomo po SSLu) i jest dośc proste do zaimplementowania choćby w Indy.

http://stackoverflow.com/ques[...]-over-ssh-sftp-in-delphi-2010

0

no ale to kto ma wiedzieć co tam masz? To nie wiesz jak się łączysz do tego czegoś?

BTW był edit na górze

0

Sorry, że dopiero teraz, ale miałem problem z dogadaniem się na ten temat z adminem sieci klienta.

Wg konfiguracji WinSCP (chodzi o to, że akurat w tym programie zdefiniowane jest działające połączenie do serwera, który mnie interesuje i można z tamtą pobrać parametry konfiguracyjne) - wybrany jest protokół komunikacji SFTP - pytanie co jeszcze sprawdzić, żeby było jasne po czym działamy.

Przepraszam, że dukam, ale trochę poruszam się po omacku.

2

tyle wystarczy - ma być sftp a nie ftp po ssh

0

Dzięki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0