Mutex aplikacji, ścieżka do pliku

0

Znam nazwę Mutexu pewnej aplikacji. Czy na podstawie samej nazwy jestem w stanie rozpoznać nazwę procesu, który posiada ten Mutex? Czy mogę wyciągnąć ścieżkę do tego pliku?

0

Wpisanie w google get pid from mutex delphi prowadzi do wątku na Experts Exchange, a tam wśród odpowiedzi mamy link http://w-shadow.com/blog/2006/10/19/listing-all-open-handles - jak sprawdziłem działa elegancko. Jednak nie wiem czy nie łatwiej będzie przypadkiem pobrać linię poleceń wraz z exekiem i ścieżką na podstawie PID'u procesu. Chociaż w sumie mozna połaczyć oba kody. Do znalezienia w google bez problemów jest też kod w Delphi do ustalenia lini polecen. Jeżeli proces do sprawdzenia nie jest jakimś składnikiem SandBoxowym, czyli na przykład oprogramowaniem uruchomionym ze środowisk do tworzenia programów typu portable, to powinieneś uzyskać poza parametrami jako pierwszy element wynikowego stringa - pełną nazwę i ścieżkę do danego procesu. Oczywiście procesy systemowe również mogą tak nie zwrócić oczekiwanego wyniku i będzie on pustym stringiem.

EDIT: ścieżka ta będzie jako pierwszy element w cudzysłowie, ale wiadomo nie problem to sobie obrobić, aby pozbyć się cudzysłowów. Przykładowy kod modułu dołączam. Oryginał z google. Ja tylko przeformatowałem i ujednoliciłem wielkość liter w składni. Także połącz sobie wyszukiwanie Mutexu przy użyciu kodu z tego blogu, z kodem modułu getcmdline.pas i jeżeli wszystko zrobisz uniwersalne w postacji odpowiedniego modułu oraz funkcji to będziesz miał uniwersalny kod :) A i pewnie jest jeszcze jakaś inna może skuteczniejsza metoda. Jednak ja jej nie znam, więc może ktoś jeszcze Tobie coś tutaj doradzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1