Delphi XE3 - źle działa Ribbon

0

Zainstalowałem sobie Delphi XE3 Architect w wersji trial. Próbuję zrobić aplikację z Ribbonem. Dodałem na formatkę Ribbon, ActionManager i ImageList z odpowiednimi obrazkami (16x16 dla małych ikon i 32x32 dla dużych ikon). W designerze wszystko wygląda OK, ale po uruchomieniu programu elementy Ribbona okropnie zachodzą na siebie. Widać to na obrazku poniżej:

ribbon.png

Obawiam się, że coś może robię źle, bo trochę by to dziwne było, żeby w programie za takie pieniądze były tak paskudne bugi.

0

widac, ze jest wezszy panel. rozszerz go ;|

0

Masz na myśli w pionie? Celowo ustawiłem na 2 wiersze, ale w domyślnej konfiguracji jest to samo. Rozszerzanie w bok nic nie daje, bo się sam dostosowuje.

ribbon2.png

1

Chodzi o poszerzenie, a to oznacza poziom.

Jeśli się sam dostosowuje, to wyłącz mu to w IO lub sam nadaj podczas tworzenia okna.

0

Znalazłem przyczynę problemu. Imagelist'y umieściłem w osobnym DataModule, ale nie zauważyłem, że zostaje on utworzony później niż główna formatka. Pewnie z tego powodu coś się pierniczyło, bo w momencie utworzenia Ribbona nie było jeszcze obrazków. A potem, gdy już były, to Ribbon nie uwzględniał ich szerokości i wszystkie panele pozostawały z szerokością przypisaną na początku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1