Okna MDI w Lazarusie

0

Czy może ktoś dać jakiś namiar na opis jak zrobić okienka typu MDI w Lazarusie? Szukam od paru dni i nie mogę znaleźć niczego sensownego.

0

Można przez WinAPI lub np. http://wiki.lazarus.freepascal.org/MultiDoc

0
Pociech napisał(a):

Szukam od paru dni i nie mogę znaleźć niczego sensownego.

A szukałeś na www.google.pl?
http://www.lazarus.freepascal.org/index.php?topic=8480.0

0

MultiDoc nawet nie jest może taki zły, jednak trochę zbyt "toporny" jak na moje potrzeby.

Chciałem zrobić to tak, że tworzę sobie dynamicznie nową formę i ustawiam jej parenta jako Panel. Niestety, wtedy nie działa mi zdarzenie OnActivate dla tej nowej formy. Czy da się to jakoś obejść? Potrzebuję wiedzieć, która z form umieszczonych w panelu jest aktualnie aktywna, żeby obsłużyć przyciski "Minimalizuj", "Maksymalizuj", "Zamknij"na głównej formie.

0

A czy stosowanie MDI ma w ogóle sens, skoro główny prowodyr tej techniki (MS) się z tego wycofał a inne produkty w ogóle w to nie weszły (przeglądarki)?

0

Tak się składa, że w mojej aplikacji potrzebuję takich okienek. Mogę je zadokować na całym panelu w PageControl, ale potrzebuję też, żeby była możliwość otworzenia kilku obok siebie i poukładania ich tak jak pasuje użytkownikowi. Wydaje mi się, że MDI w tym wypadku najlepiej spełnia swoją rolę. To, że Microsoft tego już nie lubi to swoją drogą, ale jak użytkownik chce tak mieć, to nic już na to nie poradzę :)

0

Masz na myśli: "Many new and intermediate users find it difficult to learn to use MDI applications."? Myślę, że w połączeniu z Ribbonem nie powinno być tak źle. Głównym interfejsem będzie PageControl + panel nawigacyjny z lewej strony, ale MDI też będzie bardzo użyteczne w tym zastosowaniu i nie sądzę, żeby przyszły użytkownik miał problemy z opanowaniem obsługi.

Wie ktoś czy da się "naprawić" albo czymś zastąpić OnActivate zadokowanej w panelu formy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0