MDI nowe okna w zakładkach

0

Witam, znalazłem w tutorialech Delphi że można ułożyć okna np jedno obok drugiego albo jedno na drugim, ale czy da się zrobić aby nowe okno było wyświetlane w nowej zakładce ?
I może jakieś wskazówki jak to zrobić ?

0

Czy nikt nie wiem jak mi pomóc, jestem początkujący.

0

Ech to podbijanie tematów. Następnym razem będzie za takie coś Kosz i się skończy. Zawsze cierpliwie poczekaj na odpowiedź. To darmowe forum, gdzie staramy się pomagac, ale nikt nie siedzi 24/7 i nie czuwa żeby komuś odpowiedzieć natychmiast, bo ten nie moze sam poszukać, a uważa że jego problem jest niby najważniejszy (ale najczęściej chyba tylko dla niego samego). Anyway. Żeby nie umieszczać gotowców i tworzyć czegoś na nowo to mogę doradzić w sumie tylko zainteresowanie się źródłami programu DelFor:

http://www.aew.wur.nl/Wever.I[...]p;NRCACHEHINT=Guest#downloads

Pobierz, rozpakuj i teraz jeżeli nie masz komponentów SynEdit to zainstaluj, a później przeanalizuj sobie źródło programu. Chociaż do samego przeanalizowania komponenty te nie są konieczne. Trzeba by tylko zobaczyć co i jak jest zrobione i spojrzeć w kod. Jako osoba początkująca też według mnie powinieneś dać radę. Trzeba tylko chcieć się przy okazji czegoś nauczyć samodzielnie analizując kod i dostosowywując go do swoich potrzeb. Albo przeniesienie ważnych fragmentów i dostosowanie ich do wykorzystania w swojej aplikacji. Podpowiem, że oczywiście aplikacja działa tak jakbyś chciał to zrobić u siebie. Czyli używa formatek MDI i PageControl. Nowe pliki są otwierane w osobnych zakładkach. Podpowiem, że kluczowy kod jest - z tego co widzę na szybko - w modułach viewwnd.pas oraz main.pas. A sam program w oryginalnym kodzie zawierał trochę błędów, które starałem się poprawić w wersji wydanej przez siebie oraz dorobiłem na przykład Drag and Drop plików. Jednak później porzuciłem ten formatter, bo nie jest on idealny oraz nie potrafi zrobić na przykład z takiego kodu:

var X : Byte; begin X := 58; end;

Chociażby takiego:

var
  X : Byte;
begin
  X := 58;
end;

Trzeba by było przepisać i uzupełnić kod Formattera i jego dllki. Czego mi się nie chciało robić, bo nie wgłębiałem się w kod biblioteki. A przy okajzi do takich celów formatowania dla pojedynczego otwartego pliku w edytorze polecam na przykład pod Delphi 7 lub nowsze znacznie bardziej nadaje się alternatywna wersja GExperts oraz zaswarty w nim formatter. Ewentualnie JEDI Code Formatter do szybkiego przerobienia wielu plików.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0