Podłaczenie się do klienta w Javie za pomocą delphi

0

Witam
Mam takie pytanie - czy jest możliwość podłączenia się jako klient do czatu zrobionego w javie za pomocą delphi (np. interia itp.)? Chciałbym zrobić program, który nie będzie wymagał javy w systemie i będzie możliwość wysłania jakiegoś tekstu czy rozmawiania z użytkownikiem za pomocą mojego programu. Czy jest taka możliwość?
Jeśli nie, to czy mogę zrobić program w javie, który zastąpi oryginalnego klineta moim? W jaki sposób to uczynić?

0

a jak się komunikuje ten klient z serwerem?

0

Wszystko się da zrobić, tylko potrzeba więcej szczegółów.

0

Chodzi mi o zwykły czat zrobiony w javie, dajmy na to np. na wp (np. taki jak ten: http://czat.wp.pl/i,166,chat.html). Aby wejść na ten czat - potrzeba jest Java. Ja chciałbym zrobić własnego klienta bez potrzeby instalowania dodatkowych programów (czyt. java). Tylko jak się za to zabrać? Na czym jest taki czat oparty? Irc? Czy jakiś własny protokół? Jak się do niego "podłączyć", wyświetlić listę użytkowników, coś napisać?
Wiem, że takie coś można wykonać, ale nawet nie wiem od czego zacząć (nie wiem na jakim protokole to jest zrobione i jak zdobyć potrzebne dane do połączenia się).

0
javax napisał(a)

Irc? Czy jakiś własny protokół? Jak się do niego "podłączyć", wyświetlić listę użytkowników, coś napisać?
no to właśnie tego się musisz dowiedzieć bo raczej nikomu się nie będzie chciało robić tego za Ciebie. A jak już to będziesz wiedział to reszta to jest "pan pikuś"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0