Przechwycic message?

0

Czesc.

Mam taki glupi problem :>, otóż mam na klawiaturze przyciski wstecz, nastepna strona, odswiez, home i przyciski do zmiany dzwieku (+,-, wlacz, wylacz) chcialbym je Hooknac w moim programie. Ktos wie jak to zrobic?

0

zalozyc hooka na klawiature. nie pytaj jak bo znajdziesz milion przykladow w internecie.

0

Ok, moze inaczej...

Mam klawiature na ktorej se te buttony, ale jest tez sterownik innego urzadzenia ktory generuje te same zdarzenia (wstecz, nastepna, odswiez itd.). Chodzi mi bardziej o to zeby przechwycic te zdarzenia, niz przechwytywac klawisze klawiatury. Bede bardzo wdzieczny jak ktos odpowie :)

0

No to zdecyduj się, bo piszesz o jakimś zdarzeniu. Nie wiem za bardzo jak chcesz przechwycić te zdarzenie, jeżeli wywołuje być może ono jakąś funkcję z jakiejś dllki to również można założyć hooka na wywołanie tych funkcji. Jednak nie mam szczerze pisząc pomysłu jak "hooknąć zdarzenie". Do tego posta dołączam kod, który pokaże Tobie jak hookować klawisze. To najprostsza chyba metoda bez użycia zewnętrznej dllki. Na bazie tego kodu napisałem sobie na przykład plugin, który obsługuje klawisze multimedialne w odtwarzaczu modułów XMPlay, który normalnie takiej funkcjonalności nie posiada.

0

Dzieki za zrodla :), Moje pytanie: Co wykonuje klawiatura w momencie wciskania przyciskow multimedialnych (np poprzednia/nastepna strona)? Czy jest to jakies api? Czy wysla jakies messages do przegladarki ( a moze wysyla jakies message do wszystkich aplikacji)? Sory za takie pytania, ale jest mi to na prawde potrzebne.

0

Tego dokładnie nie wiem, bo się w to nie zagłębiałem, ale podejrzewam, że sterownik klawiatury odczytuje ten klawisz i odpowiednio na niego reaguje albo domyślnie albo według ustawien w panelu sterowania lub innego wywołanego programu powiązanego ze sterownikiem klawiatury. Jeżeli chcesz przechwycić daną kombinacje przez Hooka i nie przekazywać jej dalej to odpowiednio skonstruować kod funkcji i zwracać 1. Przykład blokowania niektórych kombinacji w postaci osobnego modułu teraz dołaczyłem do tego posta. Podsumowując to może ktoś Ci dokładnie odpowie jak sterownik realizuje funkcje obsługując na przykład klawisze multimedialne, bo ja nie interesowałem się tym. Jedno jest pewne, z tego co wiem pod Delphi można napisać wiele różnych ciekawych rzeczy, jednak nie da się napisać sterownika.

0

Jeszcze raz dzieki za przyklad, na pewno sie kiedys przyda, ale to niestety nie rozwiazuje problemu ;/, Co do sterownika to nie mam zamiaru go pisac :)

0

Są to klawisze z przypisanymi kodami.
Przykład: http://www.delphipages.com/fo[...]t.php?p=77547&postcount=5
Pełna lista kodów kodów: http://msdn.microsoft.com/en-[...]op/dd375731%28v=vs.85%29.aspx

0

dzieki adf, o to mi chodzilo

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0