Rave Reports - Params

0

Dostałem raport wykonany w Rave Reports i mam go przerobić na Crystal Reports.

Mam już gotowy szkielet (grafikę, bandy, itd.) - teraz zajmuję się wypełnieniem go logiką. Natknąłem się na pewien problem, którego nie potrafię przeskoczyć.

na DataBand mam położony DataText. Niech się nazywa TBM_produktfin. w propercie DataField ma ustawione Param.BM_FINMODEL

Problem polega na tym, że nigdzie nie potrafię znaleźć obiektu (przeszukałem wszystkie dostępne gałęzie strony na której znajduje się raport), który nazywałby się BM_FINMODEL (podejrzewałem obiekty CalcOp, ale żaden tak się nie nazywa). W źródle danych jest pole, które nazywa się FINMODELNAME, ale zawiera dość długi tekst (kilkadziesiąt znaków). Na raporcie rave pole TBM_produktfin wygląda na przetworzony, bo zawiera trzyliterowy skrót z pola FINMODELNAME.

Gdzie może jeszcze (nie ma go wśród obiktów typu CalcOp na DataBand) znajdować się obiekt o nazwie Param.BM_FINMODEL ?

0

pewnie parametr jest ustawiany z kodu - http://edn.embarcadero.com/article/30331 sekcja parameters

0

Raczej nie (a właściwie jestem pewien), bo raport jest uruchamiany z poziomu Rave Reportsa. Użytkownicy ręcznie modyfikują jeden parametr (userid) w każdym z trzech datasetów znajdujących się w tym raporcie - m.in. dlatego chcą to przerobić na CRa (mają specjalizowaną aplikację do uruchamiania raportów).

W każdym razie - Raport (akurat ten) jest uruchamiany standalone z poziomu Rave Raporta (edytora)

0

Ponawiam prośbę o pomoc. Raport w Rave uruchamiam z poziomu Designera (nie programu) - pole, które pobiera dane z "teoretycznie" nie istniejejącego źródła jest wypełnione danymi, ale za Chiny nie potrafię dowiedzieć się skąd te dane się biorą.

0

W ramach desperackich poszukiwań przeglądałem plik rave w Notatniku. Znalazłem w nim definicję ustawienia parametru BM_FINMODEL. Czyli parametr na pewno jest ustawioany przy odpalaniu raportu na podstawie danych źródłowych (konkretnej kolumny jednego ze źródeł danych).

Niemniej za Chiny ludowe nie potrafię tego odnaleźć. Wydaje mi się, że przeklikałem już wszystko. Ale widać - jak w Kubusiu Puchatku: szukałem we wszystkich miejscach gdzie tego nie ma, ale nie znalazłem tego miejsca gdzie jest.

Kod jest mniej więcej taki

if ((tblBMWebRegionPARAM55.AsInteger=1) or (tblBMWebRegionPARAM55.AsInteger=3)) then
   RaveProject.SetParam('BM_FinModel','MLB');
end;

if ((tblBMWebRegionPARAM55.AsInteger=2) or (tblBMWebRegionPARAM55.AsInteger=4)) then
   RaveProject.SetParam('BM_FinModel','MLS');
end;

Gdzie coś takiego może być zapisane ?

0

możesz gdzieś udostępnić ten raport?

0

Zdrowie Miska !

Uratowal mi tylek jak zwykle.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0