Dodanie dodatkowego kodu HTML do otwieranej strony w przeglądarce

0

Witam, chce napisać program który będzie sobie działał w tle, i np gdy użytkownik wpisze w przeglądarce google.com zapytanie to otworzy mu się normalnie strona google + obok dodatkowa treść np. kod iframe z mojej strony www.mojastrona.com

jak mam się za to zabrać ? dzieki za pomoc

0

Technicznie nie jest to możliwe, ewentualnie tylko przez jakąś lukę i to w konkretnej przeglądarce.

0

Rozwiązanie pre-vista: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff546489.aspx
vista/7: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463267.aspx

Tak czy inaczej, trzeba napisać sterownik, który przechwyci pakiety HTTP i zmodyfikuje HTML. Powinno zadziałać (oprócz połączeń zaszyfrowanych, ssl/https).
Można też coś takiego zrobić wcześniej - na routerze, za pomocą iptables i małego skryptu.

Mimo wszystko, powiedziałbym, że dla przeciętnego programisty Delphi, dla którego programowanie w 98% to komponenty znalezione w internecie - niewykonalne.

1

A nie możesz przechwytywać wpisywanych adresów stron www i gdy ktoś będzie na twojej stronie wyświetlić w odpowiednim miejscu twoją formę bez paska tytuł zawierająca twoją stronę(już najprościej TWebBrowser) ? Rozwiązanie na okrężnie jeśli nie masz tyle wiedzy, żeby zrobić tak jak wyżej podano.

0

Hm, raczej bardziej interesowałoby mnie wklejenie htmla.

0

Zdecydowanie łatwiej jest wykryć co się wyszukuje w google z pod dowolnej przeglądarki. Nawet takie coś pisałem kiedyś i działa. Oparte o moduły do monitorowania pakietów firmy Magenta Systems oraz bibliotekę WinPCap. Natomiast skoro choćby takie oprogramowanie jak Opiekun Ucznia czy Opiekun Dziecka w Internecie jest pisany w Delphi i chyba z tego co widzialem pod DEDE korzysta z modułów od Mashi (pewnie do hookowania funkcji socketów) to można przy wykryciu wyszukiwania w google zmodyfikować pobierany html i go uzupełnić, bo na przykład owi Opiekunowie wyświetlają przy wejściu na niedozwolona stronę z listy zablokowanych - własne logo i tresć z linkami, czyli pewnie to hook na funkcje socketów. Nie wiem jednak do konca czy wtedy korzystanie na przykład z Internet Explorerem powiązanym z biliboteką wininet.dll na pewno zadziała. Chociaż program na tę przeglądarkę reaguje. Także podejrzewam, że problemu nie ma, bo wszystkie aplikacje sieciowe nawet przez różne nakładki w postaci komponentów jak Indy czy Synapse i tak chyba później bezpośrednio korzystają z socketów. A przykłady hooka na recv i send socketów można znaleźć w google. Ostatnio coś widziałem nawet jako przykład bodajże oszukiwania gry sieciowej. Nie jestem jednak ekspertem w obsłudze protokołow sieciowych. Zwykle korzystałem przy tym z innych komponentów ułatiających cały proces, także może ktoś inny jeszcze tutaj coś lepszego Tobie doradzi.

EDIT: o payl mnie ubiegl i zaproponował to samo rozwiązanie, także chyba tędy droga.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0