Komponent TChart

0

Witam wszystkich. Piszę, ponieważ mam dość głupi problem... Mianowicie nie mogę nigdzie w sieci znaleźć podstawowego komponentu TChart pod delphi 7.

Komponent ten jest dość stary i pewnie dlatego nie można go odnaleźć.

Znalazłem jedynie komponent TChartUndoRedo, ale jakiś idiota w archiwum zamieścił tylko pliki przykładowego programu a nie pliki *.pas...

Czy ma ktoś pliki takiego komponentu na własnym komputerze lub zna witrynę, z której można go pobrać?

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam.

0

z tego co pamietam delphi 5 (pro) to już w nim była dołaczona w standardzie do delphi
poszukaj na dysku pliku Chart.dcu

0

W Delphi 7 Enterprise również jest też komponent. Niestety nie da się łatwo przenieść plików *.dcu oraz *.bpl aby użyć komponnetu w wersji Personal, a przynajmniej ja tego nie umiem. Jedyne rozwiązanie to "podrkadnięcie" sobie plików o nazwach poniżej z wersji Enterprise i używanie TChart dynamicznie. Jednak oczywiscie nie będzie to zgodne z licencją. Także rozwiązanie jeżeli chcesz wizualnie używać tego komponentu to zdobycie wersji Enterprise.

Chart.dcu
TeCanvas.dcu
TeeAbout.dcu
TeeConst.dcu
TeeFunci.dcu
TeeGally.dcu
TeeLisB.dcu
TeEngine.dcu
TeePoEdi.dcu
TeePrevi.dcu
TeeProcs.dcu
TeeShape.dcu
teeresou.res
0

Ale jaja... Czyli do wersji 7 Personal nie ma już TChart...

Skoro to niezgodne z licencją to raczej nie będę kombinował. Ale mam prośbę - czy zna ktoś komponent coś w rodzaju TChart, ale żeby był nieskomplikowany?

Potrzebuję zrobić mały wykres, bardzo prosty, coś w rodzaju systemowego, gdy wejdzie się we właściwości partycji. Wykres kołowy, przedstawia zależność wolnej od zajętej przestrzeni dyskowej. Fajnie by było, gdyby obsługiwał tryb 3D. Wiem, że standardowo w Delphi 7 są dwa takie komponenty, ale kompletnie nie mogę zrozumieć jego obsługi, a poza tym nie jestem pewny, ale chyba nie da się usunąć tła wykresu tak, by był przezroczysty tam, gdzie nic nie jest rysowane.

Program Defraggler posiada taki wykres:

user image

Chciałbym, żeby był bardzo podobny do tego i dość prosty w obsłudze, gdyż jeszcze nie pracowałem z wykresami i żadnego doświadczenia nie mam w oprogramowywaniu takowych.

Dziękuję z góry.

0

Zdjęcia nie załadowało nie wiem czemu. Poniżej link do zdjęcia:

http://imageshack.us/photo/my-images/219/chartq.jpg/

PS. Jak dodaje się zdjęcia tutaj na forum żeby miniaturkę pokazało? Przepraszam za zamieszanie...

0

A może VtChart z zakładki ActiveX ?

0

No właśnie o ten komponent chodziło mi w poprzednich postach.

Nie mam pojęcia, jak w nim usunąć tło... Wykres będzie kołowy, więc potrzebuję wyświetlnić tylko i wyłącznie samo koło (które stanowi wykres) bez tła. Tak jak to jest w programie Defraggler czy w systemie w oknie właściwości partycji. Bez tła. Koniecznie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1