[delphi lub lazarus/pascal] obsługa gadu gadu w aplikacji

0

potrzebuję komponentu do obsługi protokołu gadu gadu (oczywiście najnowszego) w aplikacji pisanej w delphi bądź lazarusie. znam komponent TEasyGG dla delphi, jednak:

  1. nie współpracuje z wersją 7 Personal
  2. ma wiele bugów
  3. ogólnie jest trochę topornie rozwiązany (szczególnie przechowywanie informacji o userach w pamięci)

ma ktoś jakieś pomysły, gdzie znaleźć lepszy komponent?
dodam, że szukałem na google - wyniki to albo jakieś stare posty z czasów przed drugą wojną światową opisujące HGG, GGLite i inne lub (reszta) odnoszące się do w/w komponentu.

0

mus napisać własny ...

0

ta... napisać własny... :/ szukałem w necie artykułu opisującego protokół gg, ale ten, który przeglądałem w zamierzchłych czasach się nie otwiera (http://toxygen.net/libgadu/protocol/). nie wiem, może mam coś z kompem, a może coś innego...
w każdym razie: jest jeszcze jakieś inne źródło opisu protokołu gg?

0

gg to zamknięty protokół i o ile nie znajdziesz kogoś, kto się poświęcił i go "rozgryzł", np. ludzi od tlena, aqq czy konnekta to jedyne co Ci pozostaje to analiza źródeł easygg lub podobnych, szukanie w necie i sprawdzanie snifferem co tam gg wysyła

0

http://ekg.chmurka.net/docs/protocol.html
W tej chwili strona także nie działa, nie wiem czy "padła" na stałe czy chwilowo w każdym razie jak wkleisz ten adres w Google i wybierzesz kopia to się otworzy (w razie czego radzę sobie zapisać stronę na dysku).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1