ShellExecute pobieranie wartości

0

Witam, mam następujący problem chcę wywołać program w delphi (wiem jak to zrobić), ale nie wiem jak pobrać zwracany przez program tekst. Chodzi mi o jakąs funkcję, która daje podobny rezultat jak odwrócone apostrofy w php ($s = mojprogram.exe). Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

0

zapewne chodzi o uruchomienie programu konsolowego. bylo tysiace razy na forum, poszukaj troche.

0

Wiem jak uruchomić program (czy konsolowy, czy nie to nie ma znaczenia)! Mój problem polega na tym, że aplikacje konsolowe zwracają zawsze jakiś tekst np. program dir zwraca listę katalogów (tylko przykład). Chodzi mi o to, żeby jakimś poleceniem uruchomić program i pobrać zwracany przez niego tekst. Jak już mówiłem chodzi mi o odpowiednik odwróconych apostrofów w php.

0

no wiem i to wlasnie bylo wiele wiele razy na forum.

0

Znalazłem jedynie wzmianki o WriteConsoleInput, zagłębiając się bardziej w google znalazłem jeszcze ReadConsoleOutput. Wie ktoś może jak z tego korzystać?

0

http://stackoverflow.com/questions/1212176/delphi-6-read-console-apps-output-while-running tutaj znalazłem rozwiązanie swojego problemu (wystarczy jedynie drobna modyfikacja), może komuś się jeszcze przyda.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1