Lazarus, instalacja indy

0

Mam problem, który opisywałem już tutaj: http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=153822ale nawet jak wersje użytkownika satq skopiuje na dysk to i tak mi czyta pliki konfiguracyjne lazarusa którego mam na C:. Gdzie są te pliki konfiguracyjne ? Odinstalowywałem już kilka razy, usuwałem też ręcznie, patrzyłem też do folderu dane aplikacji, ustawienia lokalne itd. Nie znalazłem :-/ Właściwie to nie musze odinstalowywać lazarusa, chciałbym tylko indy zainstalwoać jeszcze raz a jestem zielony kompletnie. Zobaczcie ten screen i powiedzcie czy widzieliscie kiedys taki blad i co można z tym zrobić.. http://img339.imageshack.us/img339/3258/lazarus001.jpg może źle ścieżki do indy wpisałem ? Dodam że gdy nie używam indy w projekcie, da sie kompilować normalnie. Ewentualnie jak ktoś moze to niech da kompletną instrukcie odinstalowania lazarusa i indy i krok po kroku jak to poprawnie zainstalować. Pomóżcie bo nie mam sił już do tego ;-(

0

po odinstalowaniu lazarusa należy usunąć folder z ustawieniami lazarusa. W Windows 7:
C:\Users\user_name\AppData\Local\lazarus
w Windows XP prawdopodobnie będzie to:
C:\Documents and Settings\user_name\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\lazarus

Pozdrawiam
paweld

0

tak jak już pisałem, usunięcie z tamtąd nic nie daje :-( Może niech ktoś powie dokładnie gdzie wpisywać ścieżki do indy bo nie wiem czy dobrze wpisałem.. nie wiem nawet które to są pliki do indy bo tam jest kilka katalogów, problem na pewno stoi po stronie indy bo projekty bez indy kompilują mi sie normalnie.

Instalowałem wg instrukcji stąd: http://groups.google.pl/group/pl.comp.lang.pascal/browse_thread/thread/4bf10f295c38f411/cb607608c5ed65e3 Stanąłem na kroku "Otworzy się nam okno "Pakiet indylaz". Klikamy na "Opcje kompilatora" i powiedzmy że instalowałem na standardowej ścieżce czyli c:\lazarus i folder z indy kopiowałem dokładnie wg wczesniejszej instrukcji.

edit:
No dobra, udało mi sie odinstalowac lazarusa.. Ale jak to indy zainstalować ? :/ Gdzie pisać ścieżki do plików indy i gdzie dokłądnie są pliki indy? Może złą wersje indy ściągnąłem?

0

Zainstaluj na nowo czystego Lazarusa wersje odpowiadającą tej co zamieściłem, po instalacji usuń folder rozpakuj ten z indy w miejsce poprzedniego, będzie ok.

0

@ satq, nie działa tak jak mówisz :-|
jak ktos moze to niech mi napisze gdzie te ścieżki wpisywać i jakie konkretnie ścieżki, bo zaraz bede robil formata bo i tak mam na kompie nasiane świństwa :-/

0

Ok przed instalacją indy kliknąłem na "test". Jak widać na screenie Compilation aborted. :-/
http://img718.imageshack.us/img718/1038/lazarus01.jpg
Dobrze wpisałem ścieżki ?

0

dziwna sprawa, wszystkim działa Tobie nie... chciałem Ci pomóc ale widze że niepotrafię.

0

@ satq: jak próbuje twoją wersje to mi sie uruchamia z kilkoma komunikatami i ładuje bez indy.. :|

ale ścieżki dobrze wpisałem ?

0

Nie poddam sie. [diabel] Może złej wersji używam? Mam 0.9.28.2 i indy 10.2.0.3. Potrzebuje osobno kompilator fpc? Może próbować starszych wersji np. 0.9.16?
dodaje jeszcze 1 screen, please pomożcie bo stoje w miejscu... :-|
http://img31.imageshack.us/img31/3623/lazarus02.jpg

Dodam że po formacie dalej to samo jest. [???]
Na wersji 0.9.24 tez nie moge zainstalować.. Dobra powiedzcie mi krok po kroku jak to zainstalować , zaczynając od tego którą mam zainstalować wersje lazarusa, pozniej dokładnie co gdzie kopiować i gdzie dawać jakie konkretnie ścieżki.. bo inaczej to tego nie zainstaluje chyba :-O

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0