Tworzę aktualnie sofcik, w którym potrzebuję na wydruku generowanym za pomocą komponentów Quick Reporta narysować zestaw elementów graficznych. Rysunek nie jest jakiś super skomplikowany (raptem kilka/kilkanascie kwadratów), a informacja o pozycji i wymiarach poszczególnych elementów przechowywana jest w bazie danych.

Wiem, że zapytania które idą do bazy i wyniki jakie otrzymuję są poprawne. Problem pojawia się, gdy chcę umieścić/narysować te elementy na Canvasie komponentu QRImage.

Wydruk, który zawiera jedynie Banda typu Detail z ustawionym wymuszaniem kolejnej strony po wydruku tego banda pokazuje poprawną ilość stron (dokładnie tyle, ile jest elementów nadrzędnych).

W evencie BeforePrint QRBanda uruchamiam drugie zapytanie, które wyciąga mi z bazy podelementy, które mają być umieszczone na stronie.

Problem w tym, że kiedy zaczynam rysować po QRBand.Canvas - silnik Quick Reporta (wersja 4.06) szaleje. A to wygeneruje 2 strony, a na trzeciej pokaże całe czarne tło. A to narysuje 2 strony i sie zawiesi. A to narysuje jedną stronę, na której umieści elementy ze wszystkich trzech stron. Innym razem narysuje poprawnie pierwszą stronę, a kolejne dwie złączy razem.

To znaczy - wymienione powyżej przypadki pojawiają się w trakcie kombinowania, ale kiedy wprowadzę jaką modyfikację do programu - typ przypadłości się zmienia i pozostaje niezmienny przy każdym generowaniu raportu, do czasu jakiejś modyfikacji.

Próbowałem najpierw użyc komponentu TImage, a pozniej za pomocą QRImage.Picture.Assign "przepisywać" zawartośc Canvasów, ale to też nie zdaje egzaminu, ew używał QRImage do rysowania po Canvasie @runtime i nie miał z tym problemów - co robię źle.

Generalnie zaczyna mi brakować pomysłów jak rozwiązać ten problem. Czy spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem ?