Styl XP, inna kolorystyka dla pojedynczej aplikacji

0

Chodzi o to by nadać jednej (mojej) aplikacji styl XP - to jest proste, może być XPman w Uses, może być komponent XPmanifest, może być zewnętrzny manifest w pliku... Chciałbym jednak aby poza narzuconą luną, program używał także jej schematu kolorów, wystarczą te domyślne, Windowsowe czyli oliwkowy lub srebrny. Czy jest to możliwe dla pojedynczej aplikacji, bez zmieniania wyglądu calego Windowsa?

PS. Wiem że są do tego specjalne programy, które zmieniają wygląd form, tyle że one są płatne... Poza tym nie potrzebuję niczego wymyślnego, tylko lunę, ale z inną kolorystyką...

edit:

Wiem że mógłbym zrobić zwykłą bitmapę, która wygląda w odpowiedni sposób (zwłaszcza że wielkość okna jeszt sztywna), ale mi chodzi głównie o wygląd komponentów, ich kolorystykę... Poza tym jeżeli pozostawię po prostu lunę, bez określonej kolorystyki, będzie się dopasowywała do ustawień danego użytkownika, a mi zależy na tym by aplikacja zawsze wyglądała tak samo.

na pewno jest to możliwe, bo programy jak: "DKJ Extra 2.0 for ThemeEngine" potrafią zmienić wygląd okna (jest nawet dokładnie takie o jakie mi chodzi - srebrna luna), ale niestety jest to rzecz licencjonowana i płatna... (lecz srebrna luna jest także w Windowsie XP, więc liczę na to że uda mi się jej użyć). Proszę, nakierujcie mnie przynajmniej jak mógłbym tego dokonać. Najlepszym sposobem, było by "przekonanie" Windowsa, by zastosował daną stylistykę do okna mojego programu, jednak ręczna zmiana wyglądu okna czy jakiś manifest też wchodzą w grę - jestem otwarty na wszelkie sugestie.

0

Raczej nie będziesz wtsanie wymusić systemowi aby inaczej wyświetlał twój program przy użyciu domyślnych skórek.

Zainteresuj się komponentami do obslugi skórek, np VCLSkin albo inne. Poszukaj na forum.</ort>

0

Owszem, to jest rozwiązanie, ale jak już pisałem, dla mnie odpada ze względu na cenę... Chodzi właśnie o coś takiego, tylko chciałbym się dowiedzieć jak zrobić to własnoręcznie. Przykładowo, mam plik Theme, jak mam go użyć by wpłynąc na wygląd mojego programu, a zwłaszcza komponentów? Są zaawansowane aplikacje, które potrafią to zrobić, a także dużo więcej (można nimi zmienić wygląd czy kształt niemal każdego elementu), ja nie potrzebuję jednak czegoś AŻ tak rozbudowanego, wystarczy mi zmienić wygląd okna standardowo, zgodnie z tym jak robi to Windows przy zmianie kolorystyki... Ja już pisałem chodzi głównie o komponenty, a niektóre są niestety NIEPODATNE na zmiany koloru, a bardzo mi zależy na estetyce.

0

Zainteresuj się VCLSkin w wersji zdaje się niższej od 2.6.

Ta wersja jedyne ograniczenie jakie ma to napis "DEMO" które dodaje do belki programu w stylu "Mój Program 1.0 DEMO".
Wystarczy dodać spację długą i problem rozwiązany (Demo wysuniesz poza szerokość formy).

Niestety są tam błędy które mogą zniweczyć wczytanie skórek na XP. Ale na pewno masz duże szanse na to.

Tutaj masz wersje 2.65.
Jeśli DEMO nie daje się usunąć spacją, musisz poszukać nieco starszej wersji (jakiej ? masz w pliku readme.txt).

http://odsiebie.com/pokaz/4752623---cc1f.html

W pliku masz już skórki, m.in.: te od XP.

0

Dzięki Opi, ale jest jeden problem - to narusza prawa autorskie, a ja chcę opublikować mój program...

0

Przecież używasz wersji ograniczonej, której nie modyfikujesz (bo nie masz jak). Jest to DEMO i demo używasz... no chyba że chcesz sprzedawać program ?

0

Coś znalazłem, nazywa się toto Alpha Controls Lite (ważne, aby była to wersja Lite!), można ją pobrać ze strony producenta i jest całkowicie DARMOWA, nawet do użycia komercyjnego! O dziwo skinów i możliwości jest naprawdę wiele, ale nie ma róży bez kolców :) Forma zawsze wygląda świetnie, ale stare komponenty nie zawsze właściwie reagują na zmiany koloru, kształtu. Twórca owego zestawu, dostarczył także kilka dopasowanych komponentów, ale niestety ich ilość nie jest dla mnie zadawalająca.
Mimo wszystko można się pobawić skinami i ręcznym ustawieniem kolorów, by dobrać coś ciekawego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0