Aktualizacja usługi

0

Witam,

Ma ktoś pomysł jak zrobić aktualizację programu zainstalowanego jako usługa? Przy zwykłym programie dodatkowo instaluję drugiego exec'a który jest uruchamiany gdy podstawowy program wykryje na serwerze nowszą wersję, a następnie zamyka podstawowego exec'a i go uruchamia ponownie. Swoją drogą nie wiem czy jest to właściwe i praktykowane rozwiązanie.... A jak można to zrobić z usługą? Znów bawić się z drugim exe'kiem?

0

Bawiąc się w usługi narażasz się całkowitą NIEKOMPATYBILNOŚCIĄ z systemami Vista/7 bo nie będziesz miał uprawnień wyłączenia usługi.

0

No to jak zrobić program uniwersalny, który będzie działał w tle i niezależnie od tego jaki użytkownik będzie zalogowany to program będzie działał w tle i sam się aktualizował?

0

Właśnie java coś takiego zrobiła i czasami mi wyskakuje defender. :/

0

Ja wczoraj wpadłem na pomysł, bo być może niedługo sam tego będę potrzebował. Pomysł może być nieco karkołomny, ale powinien działać.

Wyposażyć usługę w działanie sieciowe.
Następnie podczas aktualizacji, odpala się jakaś aplikacja, która najpierw wyłącza usługę(np. wysyła do niej komunikat, a usługa go odbiera i odpowiednio na niego reaguje - sama się wyłącza). Potem nadpisuje execa, a na koniec uruchamia go.

0

Ja mam zamiar zrobić to przy pomocy dwóch usług... Pierwsza podstawowa, która wykonuje zadane operacje w tle i wysyła wyniki na serwer i druga, która raz na 2 godziny sprawdza czy jest nowsza wersja na serwerze. Obie instalowane będą z konta Admina z prawami "Local System". Gdy usługa aktualizacyjna wykryje nowszą wersję to zatrzyma podstawową usługę i ją odinstaluje. Następnie pobierze nowszą, zainstaluje i uruchomi. Hmm ciekawe jak to wyjdzie. W teorii wygląda nieźle jak dla mnie ;)

Nie wiem jak będzie z prawami gdy usługa aktualizacyjna będzie instalować i uruchamiać podstawową (w tym czasie będzie zalogowany użytkownik z ograniczonymi prawami). Jeszcze nie przetestowałem tego motywu...

Może ktoś jeszcze coś wymyślił?

Pozdrawiam!

0
Lookze napisał(a)

Może ktoś jeszcze coś wymyślił?

Moim zdaniem mój pomysł jest lepszy. Niedługo będę to implementował, więc jak Bóg da, to przedstawię wnioski :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1