[delphi] delphi i mysql

0

Witam

Mam program coś a'la książka adresowa. Każda osoba zakłada swoje konto podając dane do editów jak imie, wiek, miejscowość, tel, adres - zapisane w plikach na serwerze.

Chciałbym zrobić system taki jak panuje np hmm w grach via www czy portalach różnych. Czyli zakłada się konto potem jest logowanie do konta i dane wczytują się i zapisują do mysql na serwerze.

Czyli tak... tworzymy swoje konto (panel rejestracji/logowania) i następnie możemy wypełnić formularz danych, które zapiszą się na serwerze. Oraz po zalogowaniu dane są wczytane do editów i możemy te dane swoje edytować i zapisać ponownie.

Czy takie coś jest trudne do wykonania w delphi ??
I co będzie potrzebne?? I czy to ma w ogóle sens ??

0

czy trudne? - to zależy już tylko od umiejętności ja oceniam to na raczej łatwe zadanie
Co potrzebne? - Delphi, jakieś komponenty do obsługi MySQL (ADO, dbExpress, Zeos itp), Wiedza na temat baz danych, no i oczywiście serwer z bazą danych
Czy ma sens? - jeżeli ci się to do czegoś przyda pownie ma

0

a gdyby nie robić tego przez komponenty tylko przez skrypty php no bo tak są przecież robione strony np rejestracja tutaj.

i tylko za pomocą idhttp wywoływać te skrypty ??

nie będzie to lepsze niż komponenty?

0

jak chcesz sie bawić w skrypty PHP to w ogóle zrezygnuj z delphi i napisz wszystko w php bo ja nie widze sensu pisac aplikacji w delphi co sie laczy przez skrypty w php.
A co do komponentow to niewidze powodow zeby z nich nie kozystac w koncu po to sa

0

jeśli skorzystam z komponentów to będę musiał wpisać dane do bazy w kodzie programu prawda ?? I będzie je można łatwo wyciągnąć ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1