Jak zrobić program Trial?

0

Witam.

Wiecie jak zrobić program, który można uruchomić tylko np. 20 razy? Po wyczerpaniu limitu fajnie by było dyby wyskakiwało okienko z jakąś informacją ;-P

0

Kupić protector lub użyć któregoś darmowego.

0

takich informacji sie nie podaje z powodu ze jak ktos powie jak zabezpieczyl ktos moze ominac taki sposob kilkakrotnie szybciej niz normalnie

0
Komorkowy_dzony napisał(a)

takich informacji sie nie podaje z powodu ze jak ktos powie jak zabezpieczyl ktos moze ominac taki sposob kilkakrotnie szybciej niz normalnie

@Komorkowy_dzony, nie chrzań. Złamałeś w życiu chociaż jedno zabezpieczenie? Wybite szyby się nie liczą.

Bezpieczeństwo oprogramowania i kryptologia są bardzo blisko związane, i tutaj obowiązuje maksyma Shannona - 'wróg zna system, którego używamy'. Mówiąc jaśniej - kryptosystem ma pozostać bezpieczny mimo jego jawności. Bezpieczeństwo zaś to nie niemożność złamania zabezpieczenia, to tylko odpowiednio długi czas na to potrzebny, nieopłacalny. Ostatnia rzecz z kroptologii, o której trzeba pamiętać - ważność informacji, czas, przez który kryptosystem nie powinien zostać skompromitowany. Kiedy informacje tracą ważność\wartość, nie muszą już pozostawać tajne\bezpieczne, kompromitacja systemu nie jest już niebezpieczna. Dla przykładu szyfry polowe, nie powinny być złamane w przeciągu minut, zanim to czego dotyczy komunikat nastąpi.

@autor wątku - ustal jaką wartość ma program, jeżeli niewielką to byle licznik zapisany w rejestrze wystarczy, jeżeli zaś jakąś sensowną wartość ma - zainwestuj w profesjonalny protector, samodzielnie nie stworzysz niczego, czego nie obszedłby cracker-newbie. W przypadku niektórych programów zleca się nawet napisanie protectora specjalnie dla tego projektu, tego jednak AV nie lubią (tak, tak, prawie cały soft jadący na prywatnych protectorach to malware).

Na koniec jeszcze jedna uwaga, może dwie - dla reverse engineera, z disassemblerem i debuggerem pod ręką, każdy program jest open source. Czas łamania zabezpieczenia jest zaś średnio do 4x dłuższy od czasu tworzenia zabezpieczenia. Tym miłym akcentem kończymy dyskusję.

0
andy-m napisał(a)

OnGuard

MxProtector - też darmowe

0

Juhas napisał:

MxProtector - też darmowe

Do prostszych zastosowań może w zupełności wystarczyć. Gdyby ktoś chciał bardziej profesjonalnie zabezpieczyć swój program, to polecam jednak OnGuard'a. Na swoje potrzeby przetłumaczyłem pełną, obszerną dokumentację tego zbioru kontrolek. Zainteresowanym mogę udostępnić mailem.

0

Komponenty są kochane, szczególnie dzięki RTTI - byle dzieciak wyciągnie nazwy klas oraz metod i się w tym połapie. Gołe komponenty zamiast podnosić bezpieczeństwo tylko je obniżają poprzez ułatwienie analizy. No ale cóż, 'programiści delphi' znający się na układaniu klocuszków na formach wierzą w zapewnienia autorów takiego badziewia i nawet kupują komercyjne na potęgę.

Nieco mądrzejszy cracker wygeneruje sobie sygnatury z najpopularniejszych komponentów dla narzędzi takich jak IDA czy jakiś analizer - wrzuca binarkę, sigi i widzi pięknie co i gdzie jest używane, wywalenie tego to zwykle maksimum 5 minut, uwzględniając popijanie kawy.

Póki co 2:0 :>

0

Zobacz jeszcze komponent o nazwie Blind Guardian od Utilmind -> tutaj.</url>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1