wykrycie wiadomości na gg

0

Witam! Mam wielki problem - muszę wykryć otrzymanie nowej wiadomości na gg. i nie wiem jak to zrobić.
Probowałem robić prostego klienta w delphi, który wykrywał odebranie wiadomość... tylko był jeden problem tzn. wiadomość już nie byla wyświetlana w pierwotnym kliencie. jest jakaś możliwość aby to rozwiązać. próbowałem też z kodem w postaci

try
renemefile('dzwiek odbioru wiadomości', 'dzwiek odbioru wiadomości');
except
showmessage('nowa wiadomość');
end;

procedura była wykonywana co 10 ms

ale nie poskutkowało ;/

0

GG, to nie Jabber. Możliwa jest tylko jedna sesja, więc gdy logujesz się swoim klientem, ten oryginalny zostaje wylogowany i wiadomość trafia tylko do aplikacji w Delphi. Najprostszym rozwiązaniem, które mi teraz przychodzi do głowy jest postawienie pośrednika - proxy i analiza danych przez nie przechodzących.

0

a nie dałoby się jakoś wykryć czy plik wav (sygnalizujący nową wiadomość) jest odtwarzany ?

0

Dałoby.

0

ręka do góry kto ma włączone dźwięki w gg ?
co ? nikt ! no patrz

0

No racja. Teraz większość ludzi ma wyłączone dźwięki w GG. Proponuję wykrywanie tego powiadomienia w prawym dolnym rogu ekranu.

0

A to nie lepiej wykryć samo zdarzenie wewnątrz komunikatora? Jeśli rozmowa jest już prowadzona, to w trayu nic się nie dzieje gdy przyjdzie nowa wiadomość.

Osobiście radziłbym zastosować rozwiązanie, które podałem na początku, czyli stworzenie prostego proxy. Opis protokołu GG masz dostępny w necie, a z analizą kodu klienta raczej sobie nie dasz rady.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0