uruchamianie przed systemem

0

witam

mam pytanko czy jest możliwość żeby moja aplikacja uruchomiała się przed załadowaniem systemu tak jak np programy uruchamiające windows <ort>przes </ort>czytnik <ort>lini </ort>papilarnych.

z góry dzieki

0

ale to raczej nie w delphi kolego

0
DRProject napisał(a)

Musisz napisać system operacyjny. Najlepiej użyć do tego C++ ponieważ pozwala na umieszczanie w kodzie asemblera :) W Delphi nie wiem. Przecież Windows jest napisany w starym C. Napisałem tyle co wiedziałem :) Poszperaj w necie.

To wiesz bardzo niewiele.. W takich sytuacjach najlepiej nic nie pisać.

Właściwie należy tu rozróżniać trzy typy aplikacji:

  • pierwsze to programy uruchamiane przed pełnym załadowaniem systemu (tu musiałbyś poszukać w google; native API); tak są zorganizowane zadania programów do naprawy czy podziału dysku; jest do nich specjalne API, ponieważ system nie jest w pełni załadowany i możliwości odwołań do jego funkcji są radykalnie ograniczone,
  • drugie to usługi uruchamiane podczas logowania (logowanie z czytników biometrycznych); [czasem są to podmienione programy winlogon.exe],
  • trzecie to zwykłe usługi, ładowane przed zalogowaniem jakiegokolwiek użytkownika.

Zależnie od tego, do czego potrzebujesz, powinieneś użyć innego typu aplikacji. Z wyjątkiem pierwszych, pozostałe na pewno można napisać w Delphi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1