Rejestracja - Captcha?

0

Otóż zrobiłem programik do rejestracji kont w na pewnej stronie, ale nie wiem jak sobie poradzic z obrazkiem captcha. Generowany jest on tutaj http://www.my-fantasy.net/start/captcha.php . Wszystko jest normalnie w indy ( Http.Post() ) tylko nie wiem jak wyświetlić dany obrazek z danego wejścia na stronę, gdyż za każdym razem jest jest generowany inny kod potwierdzający. Komponent TImage zapewne, ale jak to wyciągnąc ze strony...
Może macie jakieś inne rozwiązanie, niż na TImage??

Pzdr.

0

no <ort>na pewno </ort>gdzies moznaby ladowac do image wygenerowany obrazek ze strony warto nad tym posiedziec -- chociaz ja bym osobiscie wladowal na forme webbrowsera i w nim pokazywal obrazek do przepisania....
no chyba ze chcesz napisac funkcje czytającą znaki z obrazka hmmm good luck :)

0

Nie, mi tylko chodzi o wyświetlenie tego obrazka, bo chcę po prostu zrobić rejestrację w programiku, bez konieczności wchodzenia na stronę. W ostateczności mógłby być WebBrowser... Tylko czy ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć??

0

pokaż ten obrazek użytkownikowi i niech sam wpisze kod. captcha jest specjalnie po to, żeby uchronić serwis przed spamowaniem/niekontrolowanym zakładaniem kont itp. Uszanuj to.

[dopisane]
faktycznie, nieuważnie przeczytałem Twojego posta.
albo webbrowser, albo IdHttp albo jakiś inny komponent do ściągania stron www do ściągnięcia obrazka, jednak skoro to sesja, to potrzebujesz najprawdopodobniej obsługę ciastek, a tego webbrowser Ci nie zapewni, chyba że dane wyślesz za pośrednictwem tego samego obiektu, który wyświetlił captchę.

0
ŁF napisał(a)

pokaż ten obrazek użytkownikowi i niech sam wpisze kod. captcha jest specjalnie po to, żeby uchronić serwis przed spamowaniem/niekontrolowanym zakładaniem kont itp. Uszanuj to.

A co ja innego napisałem??!! Chcę aby się ten obrazek wyświetlił i aby go użytkownik przepisał do Edita...

0

Wstaw na formę WebBrowsera i wstaw gdzieś kod:

WebBrowser1.Navigate:='http://www.my-fantasy.net/start/captcha.php';

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1