Różne wersje ntdll

0

Witam
mam taki problem: zrobiłem aplikacje, sporo tam dynamicznie tworzonych komponentów m.in. z extctrls. Problem jest taki, że u mnie w domu wszystko chodzi ok a na uczelni, na odrobinie innej wersji win xp (ja mam polską tam jest angielska) jak tylko włączam to zaraz mnóstwo wyjątków eaccessviolation w ntdll. Domyślam się że jedyny problem to odrobine odmienne wersje windowsa. Czy mogę w jakiś sposób zapewnić kompatybilność... najlepiej gdybym mógł dostarczyć własny ntdll jako jakiś resource... nie mam pomysłu.. proszę o pomoc w tej sprawie...

Przykładowe różnice

  • inny sposób tworzenia comboboxów (tworze dynamicznie ttabsheet a potem umieszczam tam tcombobox. u mnie chodzi normalnie, tak jest acces violation w momencie dodawania elementów - można je dodać dopiero w innym momencie niż wywołanie konstruktora)
  • odrobine inne kolory dla tych samych stałych (np clBtnColor)
  • nie mogę zmieniać rozmiaru tmonthcalendar
0
skrzypppp napisał(a)

Witam
Inny sposób tworzenia comboboxów (tworze dynamicznie ttabsheet a potem umieszczam tam tcombobox. u mnie chodzi normalnie, tak jest acces violation w momencie dodawania elementów - można je dodać dopiero w innym momencie niż wywołanie konstruktora)

Spróbuj użyć try-finally

skrzypppp napisał(a)

Witam
odrobine inne kolory dla tych samych stałych (np clBtnColor)

Wartość clBtnColor zależy od schematu kolorów w systemie. Użyj jakiegoś stałego koloru.

0

co mi daje przechwytywanie wyjątków? to ma działać...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0