mxProtector - bezpieczeństwo

0

Cześć,
chcę zabezpieczyć swoją aplikację przed nieautoryzowanym użyciem - zastanawiam się nad wyborem mxProtector. Mam jednak pytanie, czy w przypadku takiego gotowego systemu do zabezpieczania nie jest przypadkiem tak że na podstawie danych (nazwa usera + ID sprzetu) uzywajac dolaczonego przykladowego generatora kluczy mozna wygenerowac klucz dla kazdej aplikacji zabezpieczonej tym systemem? przeciez algorytm jest ten sam ...

Dzięki za informacje

0

mxProtector to komponent tylko? W takim razie nie oferuje doslownie nic. Takie rzeczy idzie łatwo obejść. Jeżeli o klucz sprzętowy chodzi to pewnie szyfr jest asymetryczny, kwestia dorwania takiego generatora /ew. pobawienia się faktoryzacją... tylko sprzęt do tego/, na bazie informacji z programu będzie można generować klucze do dowolnego softu.
Generalnie zabezpieczenia oparte o komponenty czy konstrolki ActiveX to pomyłka, kiedyś trochę tego było, teraz jedynie pojedyńcze się spotyka.
Program można zabezpieczyć samemu, jeżeli jednak program jest tak cenny, wypadałoby zainwestować w jakiś komercyjny protector. Protectory w większości są płatne, za wyjątkiem Yoda's Protector czy PESpin'a. Z komercyjnych zabawek wybrałbym chyba PELocka albo Themidę, nasz rodzimy PEL jset jednak sporo tańszy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1