przechwycenie bledu

0

Witam !

Pisze sobie programik do obslugi mojego konta pocztowego ! gdy nie poprawnie sie zaloguje podam zla nazwe konta lub hasla ! to aplikacja wyzuca straszne okienko informujace o bledzie . Czy ktos mi moze pomu ? w jaki spsob zrobic aby przechwycic te okienko i wstawic zamiast niego moje w ktorym po polsku napisze ze podalo zly login lub haslo ?

Prosze o pomoc !

0

try except +F1

0

Nie będę tworzył nowego tematu, a też mam pytanie dotyczące błędów.
Piszę aplikację do przeprowadzania obliczeń fizycznych, wykresy, tablice dynamiczne i takie tam. Mam działającą obsługę najczęstszych błędów (EInvalidPointer i EaccesViolation), która to obsługa działa jak powinna. Ale problem pojawia się po wykonaniu jednej z funkcji programu. Mianowicie po jej wykonaniu wszystko wygląda jak powinno, wynik jest poprawny a i komunikatów o błędach nie ma. Jednak jeśli w tym momencie wyłączę program (np. klikając Windowsowy X) pojawia się błąd EInvalidPointer. No i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Są jakieś standardowe sytuacje w których tego typu błąd pojawia się 'w czasie/po' zamykaniu programu?

0

próba zwalniania (lub odwołania do) nieistniejącego wskaźnika (dispose)

0

Te dwa wyjątki, o których wspominasz (EInvalidPointer, EAccesViolation) nie wynikają z nieprzewidzianego działania systemu - tak jak na przykład wyjątek dotyczący niemożności zapisania czegoś na dysku czy braku uprawnień. Wynikają z błędu programisty i nieprawidłowego napisania programu. Ich istnienie można (i właściwie należy!) wyeliminować, a nie obsługiwać blokami do ich przechwycenia.

0

Eh, nie bardzo widzę co gdzie i jak... Mógłbym podesłać komuś listing (jest lekko długawy) tej funkcji i poprosić o jakieś komentarze? Będę bardzo wdzięczny...

0

A moze jakis przyklad panowie zapodacie z try i komponentem indy na polaczenie z poczta , jezeli zle haslo to wywolaj okienko informujace o bledzie ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1