Głośność trochę inaczej

0

Witam. Chciałem zapytać o coś troszkę innego niż było to przeważnie na forum. Szukałem (być może przeoczyłem).

Chciałem się dowiedzieć jak można "przechwycić" zmianę dźwięku. Mam na myśli to, żeby program reagował jak będe zmieniał głośność na komputerze. Więc czym mam się zainteresować?? A może ktoś ma jakiś kod gotowy pod ręką to też by było przyjemnie ;-)

[browar]

0

chyba nie ma innego sposobu niż co jakiś czas sprawdzać tą głośność

0

ale co oznacza "jakiś czas" bo to ma być coś w stylu pokazywania w czasie rzeczywistym jak zmieniam głośność. Czyli zmieniam głośność klawiaturą i na jakimś tam pasku pokazuje mi np. procent głośności. więc to musi być dość płynne. Czy to nie będzie za bardzo mulić czy coś jak bedę tak sprawdzał??

0

Najprościej w Timerze sprawdzać np. co sekundę czy zmieniła się głośność i następnie modyfikować ten pasek. Jeśli chodzi o wydajność to myślę, że nie będzie żadnych problemów. Robiłem już parę programów które coś tam sobie w Timerze robiły np. sprawdzanie komórki pamięci, wysyłanie danych itp. i nie mogę powiedzieć żeby to "muliło" program.

/edytka: jedynie gdybyś wykonywał jakieś poważniejsze operacje to możesz się spodziewać zatrzymania programu na moment do chwili zrealizowania algorytmu. Jednak sprawdzanie głośności nie powinno zająć więcej niż ułamki sekund.

0

Ok. Wszystko pieknie zrobione, ale pozostal mi maly problem. Nie moge nigdzie znaleŹĆ jak wykryc czy wlaczone jest "mute". Wszedzie jest tylko wlaczanie i wylaczanie, a ja chce to wykryc.
Sprawdzic czy volume = 0 nie wystarczy bo to cos innego. Takze jak by mogl ktos na koniec pomoc...

Z gory dzieki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0