Form2 +table +dataset not in edit insert mode

0

Witam,
no i znowu problem z bazą. W moim programie do dodawania nowego rekordu pojawia się nowa forma na której są edity w które wpisuje poszczególne wartości komórek. W ten sposób otwieram nową forme:

    Table.Active := False;
    Table.Exclusive := True;
    Table.Active := True;
    Table.Insert;
    if Table.State=dsInsert then
     begin
     Form3.ShowModal;
     Form3.Caption:='Dodaj...';
     end else ShowMessage('Tabela nie jest w stanie insert');
    Table.Active :=False;
    Table.Exclusive:=false;
    Table.Active := True;

Możliwe że za bardzo kombinuję ale już nie wiem co wymyśleć bo ustawiam Table na dsInsert a jak klikne przycisk na formie 3 odpowiadający za zapis wywala mi że Dataset not ine edit or insert mode... dlaczego?:| No i jeszcze jedno pytanko przy okazji jak wyskoczy mi taki komunikat i coś poprawie w kodzie próbuje znowu uruchomić to wyskakuje mi że Table is busy... i nic nie moge zrobić póki nie wyłącze i włącze od nowa delphi :( Proszę o w miare konkretną podpowież na te tematy...

0

A jak wstawiasz rekord? Następnie, dlaczego nie używasz DBNavigator? W OnClick robisz wówczas:

procedure TSQLDayExproler.DBMainNavigClick(Sender: TObject;
 Button: TNavigateBtn);
begin
 case Button of
  nbInsert :SQLDaySheet.ShowModal();
  nbEdit  :SQLDayEditor.ShowModal();
 end;
end;
0

To jest praca na zaliczenie i nie moge używać DBNavigatora, ale już sobie poradziłem... umiesciłem wszystko na jednej formie. Teraz jeszcze problemem jest wyszukiwanie i wyświetlanie tego w DBGridzie. jesli ktoś wie jak to zrobić to czekam na propozycje!!:)

0

Nie kumam DBGrid możesz a DBNavigator nie możesz. Co do wyświetlania. Podpinasz DBGrid pod DataSource i powinno śmigać. Jakoś naokoło ten wątek idzie.

0

DBGrida moge użyć tylko do wyświetlania, wszelkie operacje dodawania edycji ort! mają być wykonywane za pośrednictwem Table. Teraz mam tylko banie z wyszukiwaniem. Jak zrobić żeby mi wyszukiwało tekst taki jak w edicie (to mam) ale żeby można było później wyszukać następny rekord o ytakim samym warunku...?Ew. wyświetlić tylko te które spełniają warunek zadany w Edicie...

// polecam używanie FF 2 on ma sprawdzanie pisowni w polach tekstowych... fajna sprawa - Q

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0