Skin w programie ale trochę inaczej

0

Witam! Piszę program w Turbo Delphi. Chciałbym w moim programie zastosować skiny. Wiem że jest ogromna ilość pakietów komponentów w których można zmieniać skiny ale w TD zrobić program tworząc praktycznie każdy element okna dynamicznie to katorga. Jest jakiś sposób albo komponent którym można by zmienić wygląd standardowych komponentów Delphi? Jest coś takiego jak chyba OfficeXPStyle czy coś w tym stylu, który zmieniał wygląd standardowych komponentów na styl Office'a XP. Chodzi mi o komponent tego typu ale o nieco szerszych możliwościach. Mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi ;-)

0

Niekoniecznie wiedziec o co Ci chodzi, niekoniecznie...

0

Chodzi mi o jeden komponent który by "nałożył" skiny na standardowy komponenty TD. Coś w stylu TXPStyle ale nakładałby skin.

0

Alpha skins jest prosty w użyciu tyle że musisz all komponenty zamienić na te z dodatku

0

VCLSkin chociażby. :P

0

Faktycznie VCLSkin wydaje się ciekway ale tylko demo można dostać :/ Ja potrzebuję coś darmowgo...

0

O darmówki ciężko.. Swego czasu sam czegoś szukałem i z darmowych komponentów które znalazłem TBX jest najlepszy.. I przy nim zostałem.

0

TBX i themsy do niego - darmowy, również polecam.

0

Swoją drogą - interfejs oparty na TBX też możesz tworzyć dynamicznie. :P A żeby to ułatwić zrób jakiś system wtyczek, który będzie z plików wczytywał co i jak i na podstawie tego robił menu. Później tylko modyfikuj pliki z definicjami interfejsu. Tak działała moja pierwsza aplikacja oparta na wtyczkach.

0

Godne przemyślenia. Oki dzięki wszystkim badzo :-) Myślę że chyba temat do zamknięcia. Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomyśły na alternatywę dla VCLSkin?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0