pytanie o skojarzenia plików (serwer rozszerzający)

0

serwer rozszerzający (a przynajmniej mój) pracuje w taki sposób, że obsługuje pewną grupę typów plików, nie dając o tym znać w żaden sposób systemowi (no bo jak ?). co się stanie gdy zarejestrowany w systemie zostanie inny serwer który również będzie te plik obsługiwał ? jak to wpłynie na mój serwer, czy przestanie działać czy po prostu explorer zrobi kaput ? w końcu, jak wykryć że mój serwer już nie obowiązuje ? inne pytanie które miałem, to co ma wyższy priorytet, skojarzenie poprzez serwer czy poprzez komendę shell/open/command w rejestrze. próbowałem sobie sam odpowiedzieć, dopisując takie polecenie dla jednego z typów plików (a więc był obsługiwany tak jakby poprzez rejestr i serwer rozszerzający równocześnie). rezultat: pad całej powłoki. po usunięciu wpisu z rejestru to samo, dopiero jak się poprzez polecenie 'uruchom' dostałem do swojego programu i wyłączyłem skojarzenie wszystko wróciło do normy. to by znaczyło, że to samo czeka system gdy jakiś inny program będzie próbował skojarzyć ten plik poprzez rejestr.

0

oczywiście nie chodzi o pozycje menu jakąś tam bo tych może być n. chodzi o tą jedną która może być...jedna :) czyli domyślną. jak sprawdzić czy inny serwer rozszerzający nie zaczął obsługiwać tej komendy (czyli 'otwórz') ?
a 2gi problem już rozwiązałem: pad explorera to efekt błędu w bibliotece bo zacząłem ją przerabiać. więc jak by się ktoś zastanawiał to donoszę, że wpis w rejestrze dla danego typu plików przestaje obowiązywać gdy pojawia się serwer rozszerzający obsługujący ten typ pliku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0