Przesyłanie plików w LAN z 3 PC do 1

0

Witam.
Szef zadał mi program do napisania. Ma to być program umożliwiający przesyłanie plików z komputerów klienckich (3 sztuki) do komputera serwerowego i zapisywanie ich w zdefiniowanym folderze na nim. mają to być pliki word, excel i inne z pakietu office, gromadzone ze wszystkich komputerów w sieci firmowej do jednego serwerowego.
Zastanawia mnie to czy wystarczy do tego obsługa komponentów clientsocket i serversocket, aby przesyłac pliki z procedurą: http://www.swissdelphicenter.ch/torry/showcode.php?id=1072 czy też wykonać mapowanie dysków klienckich na kompie serwerowym.

Z obsługą client/serversocket nie miałbym problemów jako tako, pomijając fakt że nie robiłem jeszcze aplikacji sieciowych. Z wykonaniem mapowania w Delphi nie mam już pojęcia, pomimo że przeleciałem forum 4p i niczego nie znalazłem, oprócz obsługi rejestru itd.

Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem wysyłania plików ze wszystkich kompów na 1?
Która koncepcja byłaby lepsza? Dzięki.

0

Użyj socketów, albo postaw prostego FTPa na serwie i klientów na kompach. Proste rozwiązania najlepsze ;-)

0

postaw prostego FTPa na serwie

Czyli mam znaleźć jakiś serwer na necie i napisac klienta ftp którego potem wrzucę na kompa serwerowego i klienckie?
Metoda przesyłu pliku będzie wyglądała tak: komp kliencki - ftp - klient serwerowy?

To chyba wydłuży czas wysyłki pliku o teoretycznie 2 razy.
OK, jaki serwer proponujesz do wykorzystania? :)
Nie znam się zbytnio na aplikacjach netowych, dopiero co wchodzę w te bajki.

Na socketach bym zrobił i myślę, że byłoby dobre bo jeśli chodzi o firmę to tam nie ma NAT'a?
Chodzi mi o płynny przesył plików, żeby nie było takiego czegoś że "komp jest za NAT'em" i że trzeba przekierowywać porty. :)

0

Witam.
Odświeżam temat. Potrzebuje pilnie na pracę dyplomową program client/server klienci przesylaja pliki na server w celu utworzenia ich kopii zapasowej. Proszę o jakieś źródła, helpy itp jak przesyłać pliki po socketach. Mam delphi 2009 w tej chwili i chce użyć tcpClient i tcpServer. Mam już mało czasu a nie potrafię tego przeskoczyć tzn przesyłania plików....HELPP!!!!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0