blokada rejestru "regedit"

0

witam...

mam problem z mlodszym bratem... czyta sobie cos po internecie i potem grzebie/zmienia wszystko co sie da w rejestrze... mozna zrobic program dzialajacy w tle, aby mu to jakos uniemozliwic zablokowac ?

pozdrawiam
Tomek

0

Zapoznaj się z możliwościamy pgedit.msc (wpisz to w oknie "Uruchom"). Tam jest opcja uniemożliwiająca korzystania z rejestru dla innych użytkowników. Szablony administracyjne -> System -> Zablokuj edycję rejestru (z tego co sobie przypominam) = Wyłącz.

0

gpedit.msc. I dotyczy to tylko Windows XP Professional, wersja Home tego narzędzia nie posiada.
Od strony programistycznej zmieniasz nazwę regedit.exe na powiedzmy regedit2.exe, a jako regedit.exe dajesz banalny program pokazujący komunikat "Ta aplikacja została zablokowana przez administratora" i done. Powinno wystarczyć.

A moze konto z ograniczeniami dla brata? Rejestr poedytuje, ale tylko HKEY_CURRENT_USER.

0

mam XP Pro SP2 i obawiam sie, ze nie mam 'gpedit.msc' poniewaz wpisuje do 'Uruchom' i tylko bledy...
jedyna opcja jaka pozostaje to zmienic nazwe pliku regedit ? czy sa jeszcze jakies inne bardziej Delphi'owe mozliwosci ? :>

pozdrawiam
Tomek

hmmm zrobie tak... przechwyce okienko "Edytor rejestru" i dam w Timer1 aby podczas pojewienia sie okienka od razu je zamykalo... co wy na to ?

a mozna pobierac uchwyty tylko po paru poczatkowych literach/wyrazach okna ? niektore sa dlugie i koncowka sie im zmienia, ale poczatek jest tem sam... jak takie cos zrobic ?

0

Możesz pobierać listę nazw plików uruchomionych procesów. Jest to gdzieś w serwisie.

0

tak wiem, ze mozna pobierac liste... a co do tych uchwytow to jest jakis sposob ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0