TabBar dla MDIForm

0

W jaki sposób mogę kontrolować okienka MDIChild za pomocą TabBara? Chodzi mi głównie o to, aby po kliknięciu na przycisk TabBara wyświetliło się odpowiednie okienko.

0

a co to jest ten TabBar bo to nie jest standardowy komponent

0

Coś takiego jak TTabSet

0

LOL a co to jest TTabSet - bo normalnie w Delphi tego nie ma

0

Używam Delphi 2006 i TTabSet jest w nim. We wcześniejszych wersjach Delphi też chyba był. Jest to coś takiego jak PageControl tylko bez części, na której można umieszczać komponenty. Są to same zakładki.

0

@Misiek:
chodzi o to takie deprecated z zakładki Win 3.11 ;)
@Wude
z zdarzeniu OnChange TabBara masz indeks wybranej zakładki. Nie wiem co chcesz z tymi oknami robić, ale możesz się do nich odwoływać tak:
MDIChildren[NewTab].procedura
np MDIChildren[NewTab].Show;

0

Próbowałem w ten sposób i wyświetla mi się inne okno, niż te o które mi chodziło.

0

Eeech, no to daj +/- 1 na początku. Później zamiast wyświetlania okien wyświetl liczbę za pomocą MessageBox, później pomyśl nad uzyskanymi efektami... kombinuj.

0

Bardzo długo kombinowałem w ten sposób i trudno mi było ułożyć te liczby w jakąś logiczną kombinację...

0

A ja się zorientowałem jak są sortowane formy MDIChild w ciągu 15 sekund :|
Okno na pierwszym planie ma indeks 0, w drugim planie 1, na trzecim planie 2... itd A NewTab oczywiście wskazuje na aktualnie klikniętą zakładkę...

Innymi słowy, jak chcesz pracować z oknem o konkretnym tytule, to wyszukujesz ten tytuł, a nie opierasz się na kolejności w MDIChild.

Ludzie! Myślcie! Programowanie to w 75% myślenie, a nie klepanie kodu. Zachowanie komponentu można zrozumieć w ciągu minuty, jeśli przez tę minutę nie będzie się gapić w monitor. A dokumentacja jest pisana po to, żeby ją czytać. Szczególnie Borlandowska jest tak przyjazna użytkownikowi, że lepszej prawie nie idzie spotkać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0