program mój komputer 2 x

0

Mam pytanie: W jaki sposób wyświetlić dwa niezależne okna programu "mój komputer" ale tak, aby były ustawione obok siebie - sąsiadująco i o określonych rozmiarach okna ???
Normalnie gdy wywołam ten profgam 2 razy, to jedno okno jest dokłdnie pod drugim i nie widać go aż się pierwsze nie zamkmknie lub nie przesunie. Ale użytkownik programu może nie wiedzieć o co chodzi.
Konkretnie chodzi mi o możliwość kopiowania plików z jednego katalogu do drugiego i próbowałem to uczynić za pomocą komponentów shelllistview, ale nie chodzi to tak, jak powinno. Próbuję rozwiązać problem przez wywołanie dwóch okien "mojego komputera".

0

Nie wiem czy rozwiazales..

Niemniej mozesz to zrobic za zasadzie komunikatow...
Otwierajacy wysla komunikat i czeka na odpowiedz, jesli program dostanie komunikat to da odp, i odpowiednio sie ustawia, np wysylajacy na lewo, odbierajacy na rpawo, itp.

Mozesz tez wykorzystac wskazowke o tym, ze program sie ma uruchamiac tylko raz, odpowiednio przerobisz i juz, powysylasz komunikaty o zmianie rozmiaru okna itp.

Uchwyty okna mozesz tez wykorzystac sprawdzajac czy juz program nie ejst uruchomiony przez 'przelecenia' po otwartych oknach i j/w tez odpowiednio ustawic sobie te okna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0