instalowanie komponentów

0

Witam!

Mam następujący problem, zawsze pracowałem na 30 dniowej wersji Delphi 7 Enterprise ale był taki problem że była to wersja 30 to dniowa :).
Zainstalowałem sobie Delphi 7 personal ale nie posiada on potrzebnych mi komponentów, słyszałem że każdy komponent można do instalować, ale nie wiem skąd je wziąć, najkorzystniej było by do instalować pakiet komponentów (taki jak ma enterprise).

Pozdrawiam i czekam na pomoc, z góry dzięki

Wszystkiego dobrego w nowym roku!

0

Zawsze pracowałeś na 30 dniowej? Z tego co wiem to licencja nie pozwala na instalowanie środowiska "co chwilę", a użycie jej dla jednej osoby przez 30 dni. A instalowanie jej nawet po formacie itp. jest łamaniem prawa. :P

A co do wersji personal - powiedz jakich komponentów potrzebujesz, a będzie łatwiej o wskazanie darmowych odpowiedników.

0

Znaczy pracowałem na delphi 7 tylko przez 30 dni (użyłem słowa zawsze bo po prostu innego nigdy nie miałem), no ale się skończyło i dlatego zainstalowałem personala.

Najpilniej potrzebuje komponent Chart (coś do wykresów słupkowych).

Ponadto:
ActionMainMenuBar
ActionToolBar

0

Przejrzyj listę na stronie:
http://www.torry.net/pages.php?id=195
Wydaje mi się że TeeChart jest godny polecenia, ale sam z komponentów do wykresów nigdy nie korzystałem.

A co do pasków narzędziowych - polecam Toolbar2000 i nakładkę na niego o nazwie TBX (i tu w zależności od tego co Ci bardziej będzie odpowiadało - pakiet nieoficjalnych poprawek do TBX (wersja 4) lub komponenty SpTBXLib - ja osobiście wybrałem poprawki...). Przed instalacją poczytaj grupę dyskusyjną TBX, znajdziesz tam najnowsze poprawki, a także wszelakie instrukcje co i jak instalować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0